Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту за 18-24 травня

BLAST.tv Paris Major 2023 завершився й лишив відбиток на професійній сцені Counter-Strike. У північноамериканської сцени League of Legends великі проблеми.

Найгарячіші новини кіберспорту за 18-24 травня

Останній мейджор з CS:GO

BLAST.tv Paris Major 2023 справді можна назвати епохальною подією для Counter-Strike. Він тривав, не рахуючи квітневих RMR-ів, з 8 по 21 травня, мав призовий фонд у $1,250,000 і в ньому взяли участь 24 команди – все це цілком стандартно для сучасних мейджорів з КС. Але крім того, що цей був останнім, який провели в Counter-Strike Global Offensive (наступний мейджор у Копенгаґені вже буде проведений у Counter-Strike 2), він також мав неочікувані результати, які передвіщають зміну поколінь у цьому спорті.

Традиційно, мейджор розпочали 16 команд у стадії Challengers, з яких 8 команд – ENCE, G2 Esports, Apeks, FaZe Clan, Ninjas in Pyjamas, Monte, Team Liquid і GamerLegion – потрапили у стадію Legends, де змагалися з Natus Vincere, 9INE, FURIA Esports, Fnatic, Heroic, Into The Breach, Team Vitality та Bad News Eagles. Тут і починається найцікавіше: у минулому кіберспортивному дайджесті ми вже розповідали про те, як українська команда Monte скинула NaVi з трону й не дала їй пройти в плей-офф; але так само шокуючим став ранній виліт з турніру G2 Esports – успішної команди, яка, однак, досі не виграла жодного мейджору. Шкода також й ENCE, які блискуче розпочали змагання, але швидко вилетіли зі стадії Legends.

Натомість, місця в плей-оффі отримали ті-то Monte, а також GamerLegion, Apeks та Into the Breach – невеликі команди, які до цього не грали на настільки великих турнірах. Деяким із них – а саме Into the Breach і, на жаль, нашим Monte – не вдалося просунутися далі чвертьфіналу; але Apeks вийшли в півфінал, а GamerLegion змагалися з Team Vitality в гранд-фіналі мейджору, і хоча вони не взяли гору над складом із легендарним снайпером ZywOo, цей турнір усе одно є чудовою демонстрацією того, що в CS відбувається зміна поколінь.

Достатньо подивитися на останній світовий рейтинг професійних команд від HLTV: з нього, безумовно, рано прибирати NaVi за лише одну поразку на мейджорі (не кажучи вже про FaZe й Heroic, які пройшли у плей-офф), але всі названі новачки, окрім Into the Breach, цілком заслужено потрапили в тому списку в топ-10 команд, піднявшись на велику кількість місць. Невідомо чи втримають ці колективи своє лідерство, але можна сказати напевно, що перший мейджор з Counter-Strike 2 буде вкрай гарячим і непередбачуваним.

“Преса бреше, все під контролем😎”

Поки для дотерів цей тиждень був більш-менш спокійний, на професійній сцені Ліги Легенд досягли свого піку проблеми з північноамериканськими лігами. Вони почалися ще в квітні – перегляди трансляцій LCS впали до свого історичного мінімуму: 109 тисяч глядачів у середньому, 271 тисяча – на піці. І це не велика дивина (бо ця кількість стабільно не підіймалися аж з 2020-го року), але вже через місяць від Riot Games послідували неймовірно-непопулярні зміни – пролобійовані, вірогідно, організаціями, які беруть участь в LCS.

Відтепер командам-партнерам не потрібно мати заповнений ростер NACL. Це був єдиний шлях для кібератлетів-початківців пробитися на тір-1 сцену в закритій кіберспортивній екосистемі Райотів, і компанія прибрала його, створивши натомість систему міжнародних тір-2 турнірів, яка не вирішує проблеми (особливо враховуючи те, що північноамериканські гравці в Лігу мають репутацію доволі нездібних порівняно з рештою світу). Цьому рішенню обурилися не тільки глядачі, але й гравці в LCS, які 28-го травня в межах LCS Players Association проведуть голосування за те, щоби влаштувати страйк у протест змінам в NACL. Якщо 26 з 50 гравців LCS проголосують за – то, починаючи з 1-го червня, Riot Games не зможуть проводити змагання.

Але, попри всю цю жахливу ситуацію, Наз Алетаха – голова кіберспорту з Ліги Легенд у Riot Games – заявляє, що ніякого кризису немає: жоден з регіонів не має проблем із переглядами трансляцій, компанія намагається допомогти організаціям (не гравцям) в LCS пережити складні часи (шляхом скорочення витрат на тір-2 гравців, вочевидь) і будує нові потоки доходів крізь мережу традиційних спортивних спонсорств. Наскільки ці засоби ефективні – можна побачити щонайменше з того, що нещодавно Team SoloMid заявила про свої плани передислокуватися з LCS до LEC – а ця команда довгий час була справжнім обличчям північноамериканського регіону. Вірогідно, лише запланований гравцями страйк зможе змінити ставлення Riot Games до LCS та NALC; чи відбудеться він – побачимо незабаром.