Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту за 11-17 травня

Valve дозволили українцям із B8 Esports грати з дому в Північній Америці - але дотери незадоволені. Monte перемогли NaVi й стали відкриттям для українських фанатів CS:GO. У турнірі з Super Smash Bros. у фінал потрапив один з найслабших персонажів.

Найгарячіші новини кіберспорту за 11-17 травня

Так Valve усе ж за Україну?

B8 Esports можна без сумнівів назвати найбільш українською командою на професійній сцені Dota 2. Попри це, вона виступає в північноамериканському регіоні, що вже викликало певні обурення в гравців на кшталт Quinn із Gaimin Gladiators. Але загалом до нашої команди не виникало питань, адже буткемп B8 знаходився в Північній Америці.

Тепер, однак, ситуація змінилася: через те, що в Україні ускладнили виїзд військовозобов’язаних кіберспортсменів за кордон, гравці B8 не змогли виїхати з України на буткемп. Це, за правилами Dota Pro Circuit, мало б забрати в команди право виступати на змаганнях – але, неочікувано, Valve і PGL у цій ситуації встали на бік українців: вони зробили виключення для B8, і тож команда вже відіграє з дому свої перші зустрічі.

Здавалося б, вірний крок з боку Valve після року загравання з руснею – але дотери є дотери, і, зокрема, північноамериканські вболівальники висловили своє обурення. В основному, це були фанати Fart Studios – повністю-північноамериканської команди, яку дискваліфікували за те, що її гравці на той час не знаходилися в Північній Америці (двоє кастили DreamLeague Season 19 у Берліні, ще один – був у Бразилії з невияснених причин). Але якщо той випадок був під контролем гравців команди, то B8 не випустить сама держава поки ті не потраплять на міжнародні змагання.

На цю тему вже встиг висловитися вже загадай Quinn – той самий американець, який грає за європейську команду – а також багато геніїв, які не розуміють, чому б просто не перевести B8 в один з європейських регіонів (адже їм складно врахувати, що для цього доведеться посунути якусь команду, яка вже там є). Так чи інакше, на рішення Valve наврядчи вплине верескливий натовп, і тож їм, уперше за довгий час, можна подякувати.

З дитинства за Monte

BLAST.tv Paris Major 2023 став аномальним турніром, на якому багато визначних команд швидко вилетіли, даючи шанс новим, менш успішним, зайняти їхнє місце. Однак цей мейджор досі триває, й тож ми підіб’ємо його остаточні підсумки вже в наступному дайджесті; сьогодні ж, ми зупинимося лише на одному з випадків, коли одна команда передала факел іншій.

Українська Monte існувала ще з 2021 року, але Paris Major став першим великим турніром, у якому організація дісталася до основного етапу. І це значить, що їй довелося зіштовхнутися з іншою українською організацією – Natus Vincere – яка значно більш визначна й снайпер якої (легендарний s1mple) мав у вересні минулого року цікавий діалог зі снайпером Monte – Woro2k: останній звинувачував s1mple-а в “нитті”, той його – в недостатній командній грі, на що Woro2k пригрозив s1mple-у, що прийде час, коли він буде знищувати його на турнірах.

І схоже, що цей час справді прийшов: із рахунком 2-0, Monte перемогли NaVi в стадії Legends. Woro2k при цьому мав рейтинг 1.42, в той час як s1mple – 0.62. Разом зі снайпером Monte, свою помсту отримав і sdy, якого NaVi кикнули перед сезоном 2023-го року й який перебрався в іншу українську команду. В підсумку, Monte отримали слот на стадії Champions (тобто в плей-оффі), в той час як NaVi – поїхали додому. Чи спостерігаємо ми народження нової легенди, або ж Народжені Перемагати просто недооцінили своїх супротивників – дізнаємося вже дуже скоро.

Тір-лісти не мають значення.

13-14 травня проходив Low Tide City 2023 – середній за розмірами турнір з Super Smash Bros. Ultimate і Melee, у якому навіть призовий фонд першої з дисциплін у режимі 1 на 1 становив усього $8,070. Відповідно, на ньому й не було всіх талановитих гравців в Ultimate на кшталт MkLeo – хоча це не значить, що їх не було взагалі: в турнірній сітці все ще були такі видатні смешери як MuteAce, ApolloKage і Skyjay.

Один з них – MuteAce – і здобув перемогу на цих змаганнях, але найцікавіше в цьому турнірі було не це: друге місце зайняв Capitancito – гравець зі скромною історією успіху на професійній сцені, який грає на персонажі Mii Gunner. Він вважається якщо не одним із найгірших, то принаймні дуже нехорошим героєм для того щоби вигравати професійні змагання. Capitancito, однак, продемонстрував неймовірну майстерність на ньому: це саме той випадок, коли друге місце є ще більш вражаючим, ніж перше.