Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту (Dota 2 та CS:GO) за 12-18 жовтня

Завершився груповий етап The International 2022. Катастрофи на Інтернешеналі: всі речі, які пішли не за планом. S1mple подовжує контракт із NaVi, а Entropiq виставляють свій російський ростер на трансфер.

Зміст

  • 1 GoodBye, BetBoom!

  • 2 І це навіть не провина PGL…

  • 3 Очікувано

Найгарячіші новини кіберспорту (Dota 2 та CS:GO) за 12-18 жовтня

GoodBye, BetBoom!

З 15 по 18 жовтня проходив початок основної стадії The International 2022, у якому взяло участь 20 команд з різних регіонів. З плей-інів у груповий етап кваліфікувалися Team Secret і Team Liquid, і тож учасники TI були розділені на такі дві групи: А – BetBoom Team, BOOM Esports, Evil Geniuses, Gladiators, Hokori, OG, PSG.LGD, Royal Never Give Up, Soniqs та Team Liquid; B – beastcoast, Entity, Fnatic, Talon Esports, Team Aster, Team Secret, Team Spirit, Thunder Awaken, TSM FTX і Tundra Esports. Матчі проходили у форматі best-of-2.

У групі А найкращі результати показали EG. В сімох опонентів вони змогли виграти з рахунком 2-0, і лиш у Ліквідів і (несподівано) BOOM-ів вони не змогли взяти жодної перемоги. Вони пройшли у верхню сітку плей-оффа, разом із Liquid, PSG.LGD та OG. У нижню сітку без проблем потрапили Hokori, RNG та Gladiators, а от BOOM довелося перегравати одразу з двома командами, які набрали однакову з ними кількість очків – Soniqs і BB. Але BOOM їх обох без проблем викинули з Інтернешеналу – що особливо приємно у випадку BB, бо ті є росіянською командою, що спонсована букмекерами.

Що ж до групи B, в них домінантною силою була Tundra Esports, яка мала 5 повних перемог, 4 зустрічі зіграла внічию, але жодній команді не віддала обидва матчі. А слідом за ними у верхню сітку пройшли Secret, Aster і Thunder (до речі, перша південноамериканська команда, яка почне плей-офф Інту у віннерах). Fnatic, Team Spirit і beastcoast відправились у лузери одразу, а Entity та Talon довелося перегравати за шанс залишитися на чемпіонаті. І Talon цей двобій не пережили – вони відправилися додому, рівно як і TSM FTX, які навіть не дожили до стадії перегравань.

Плей-офф The International 2022 почнеться вже 20-го жовтня, але завершиться аж 30-го числа. Будемо освітлювати мейн-івент протягом наступних двох дайджестів.

І це навіть не провина PGL…

Ми вже повідомляли про помилку PSG.LGD, за яку ті були суворо покарані (настільки суворо, що пройшли у верхню сітку). Але це квіточки в порівнянні з іншими проблемами, які сталися на турнірі, і на які PGL ніяк не могли вплинути.

Особлива недоля спіткала RNG, які були одними з фаворитів у цьому турнірі. Але все пішло шкереберть коли їхній мідер Somnus не тільки отримав позитивний тест на ковід, але й відчув на собі симптоми цієї хвороби в жахливій формі. Це не дозволило команді зіграти другий матч проти PSG.LGD, і всі її наступні матчі були програні (серед яких була й зустріч проти Hokori, не найсильнішої команди групи).

Вони опустилися в нижню сітку плей-оффу, а наприкінці 17-го жовтня було повідомлено що тренер і всі гравці команди окрім xNova мають позитивний тест – і тож нам залишається лише побажати гравцям якнайшвидшого одужання й блискавичного камбеку на основному етапі.

Друга велика проблема вже стосувалася організації, але не PGL. У матчі між OG та Team Liquid, у Mish-и відбувся дисконект. “Нічого, трапляється” – думали як гравці, так і глядачі, але гра не пускала Mish-у назад до матчу й зарахувала гравцю вихід. Персоналу Valve на Інті знадобилося дві години щоби впоратися з цією проблемою – що неприпустимо-довго для турніру такого рівня. Сподіватимемося, що на плей-оффі не станеться подібних казусів – бо не факт що талантам з Valve вдасться їх виправити наступного разу.

Очікувано

Тим часом на сцені CS:GO відбулося значно менше подій. Зокрема, Natus Vincere перепідписали Олександра “s1mple” Костильова ще аж на три роки. І цього можна було очікувати: мова йде про зірку не тільки світового, але й історичного масштабу – одного з найкращих снайперів в історії Counter-Strike. Які б не були Олександра особисті обставини, NaVi не відпустять гравця, який виправдовує їхнє звання “народжених перемагати”.У той же час чеська Entropiq виставляє свою основну команду на трансфер. І це теж не дивина, бо вона повністю складається з росіян – і якщо ви гадаєте, що це є співпадінням, то в своєму інтерв’ю HLTV Даніель Клоуд (CEO даної організації) прямо заявляє, що “війна” (не “російська війна”, а просто “війна”) не дає їм “реалізувати свої бізнес-целі”. При цьому гравці все ще лишаються частиною Entropiq і будуть брати участь у турнірах аж поки ними не зацікавиться інша організація (чого, сподіваємося, ніколи не станеться).