Чіти в CS:GO
Якщо ви награли понад 100 годин у CS:GO, то впевнений, що неодноразово вам вдавалося вразити свого опонента крізь дим, або дивовижним префаером знести голову супротивникові, який миттєво реагував на це, ображаючи вас у чаті та починаючи виписувати, що ви - чітер! Здавалося б, що такі моменти можуть відбуватися винятково на початківці або середньому рівні, бо часто буває в кожного гравця день, коли кожна куля начебто самонавідна і залітає в голову, незважаючи на будь-які перепони. Але крім великої кількості чітерів у матчмейкінгу, які не дають нам із насолодою проводити час у грі, історія також знає чітерів і на PRO-сцені, які зруйнували свою кар'єру і затьмарили свою репутацію для ком'юніті назавжди. Ми розберемо найвідоміших чітерів, чиї бани залишаться в історії назавжди, а також поговоримо про гравців, яких професійне ком'юніті підозрює в чітах уже багато років.
Зміст

Що таке чити і які їх види існують?
Оскільки нас читає багато новачків, ми почнемо здалеку. Чіти (від англ. ‘cheats’) – це спеціальні програми, які дають перевагу в грі. Перевага може бути різною: від можливості бачити крізь стіни, вбиваючи вмить супротивника в голову при першій зустрічі і до повної компенсації віддачі. Тільки уяви, ти затискаєш з калаша, а віддачі немає – все автоматично компенсує ПО миші, або ти виходиш на супротивника, а стріляти не потрібно – все робить за тебе програма. Зараз ми постараємося розібратися, які чіти існують і в чому їхня особливість:
WallHack
Напевно, це найпоширеніший чіт у CS:GO. Як і натякає нам його назва, він дає змогу бачити інших гравців крізь стіни. Завдяки йому ваш супротивник, який використовує програму, наперед знає про ваше місцезнаходження і виходитиме на вас префаєром. Врятувати вас може лише ваша реакція, і то, тільки якщо вона у вас як у Олександра “s1mple” Костильова
Aimbot
Цей чіт дає змогу не напружуватися людині й автоматично наводитиметься на її голову за вас. З ним приціл відразу наводитися на модель суперника, і так чітери можуть відразу почати стрілянину, не боячись промахнутися хоча б навіть на міліметр від своєї мети.
SpinBot
Дуже “особливий” чіт, який часто зустрічається в матчмейкінгу. Під час активації Spinbot гравець починає без перерви крутитися на 360 градусів і після кожного пострілу ставить хедшот. Якщо у випадку з wallhack’ом боротися ще можна, то проти такого чіта прийому немає.
SpeedHack
Якщо говорити коротко, то цей чіт, м’яко кажучи, “прискорює” ваші переміщення по карті. За кілька секунд людина, яка використовувала чіт, може подолати всю карту. Цей чіт був популярний у Counter-Strike 1.6, але й донині є “надрозуми”, які використовують цей чіт. В основному такі гравці ловлять миттєвий бан від Valve Anti-Cheat (далі – VAC).
GodMode
Цей чіт значно спрощує ігровий процес для нечесних гравців. Із софтом GodMode вашого ворога неможливо засліпити, і він завжди буде бачити крізь димові гранати. Також програма прибирає для нього спрей. Усі кулі летять у напрямку прицілу, і це робить стрільбу з АК-47 неймовірно легкою навіть для новачків.
PRO-гравці, які отримали VAC-бан
Тепер, коли ми з’ясували, які види чітів існують, ми й перейдемо до найцікавішого. Існує багато суперечок і конфліктів, коли гравці один-одного звинувачують у чітерстві, але як то кажуть: “не спійманий – не злодій”. Але ми ж поговоримо про чітерів, яких вдалося таки “зловити на гарячому”.
1. ХОВИК “KQLY” ТОВМАСЯН
Почнемо ми наш огляд з найвідомішого і в якийсь момент легендарного гравця – KQLY. Я думаю, що для кожної людини, яка цікавиться грою, екс-гравець команди Titan – це найвідоміший чітер на ПРО-сцені. Гравець, який грав за одну з найсильніших команд свого часу, який вигравав з командою безліч ЛАН-турнірів і боровся разом з нею за право бути в топ-1 світу. Але в один прекрасний осінній вечір всі ми дізнаємося про те, що Kqly отримує VAC-бан, ця дата також багатьом запам’яталася мемом від ScreaM “KQLY vac banned? seriously?nooo”. Напередодні команда мала брати участь у DreamHack Winter 2014, але, звісно, все ком’юніті піднялося на вуха, і команда була моментально відсторонена від участі в турнірі. За кілька днів гравця виключили зі складу, і він у своїх соц. мережах виклав відео, де зізнався у використанні чітів, але також уточнив, що використовував їх винятково в матчмейкінгу і ніколи не використовував у матчах за участю ПРО-команд. Співчуваємо вам, якщо ви у 2014 грали матчмейкінг проти KQLY. Кар’єра гравця була завершена і єдина асоціація тепер з ніком KQLY – чіти.
2. ГОРДОН “SF” ЖИРІ
Поки всі обговорювали в інтернеті бан KQLY і відсторонення команди Titan від участі на DreamHack і думали, що здивувати їх уже нічим, то організатори турніру повідомили, що вони також відсторонюють ще одну команду з Франції – Epsilon. Причиною послужив схожий інцидент – VAC-бан гравця. Йдеться саме про найсильнішого свого часу гравця – SF. Він також повідомляв, що чітерив виключно в матчмейкінгу з друзями для “веселощів”, але, мабуть, усьому ком’юніті й організації, в якій він був, було не до веселощів, і його миттєво відсторонили від виступів. На той момент капітаном команди був гравець із ніком “GMX” і у своєму інтерв’ю він заявив, що команда не знала, що SF використовував чіти з будь-якою метою і була шокована тим, що відбувається.
3. ДЖОЕЛ “EMILIO” МАКО
Якщо вищезгадані персонажі примудрилися отримати свій VAC бан, використовуючи чіти в матчмейкінгу (за їхніми словами), то Джоел перестрибнув обох вищезгаданих чітерів. Він грав свій матч на турнірі Fragbite Masters проти HellRaisers за Team Property. Але під час одного з раундів гравець був відключений від сервера. Це виявилося автоматичне відключення з повідомленням, що гравець відключений через VAC-бан. До цього були певні збої у VAC-системі, і кастери вважали це помилкою і припустили, що матч найближчим часом продовжиться, але того дня збоїв у VAC-системи не було і бан був заслуженим. Команду було миттєво дискваліфіковано, а HR було присвоєно перемогу. Emilio розіграв справжню драму, написавши у себе в соц. мережах: “Я залишаю це на совісті Valve, я не можу довести свою невинність, але знаю, що вони можуть”. Уже через рік після свого бана Мако в інтерв’ю шведському порталу Aftonbladet.se зізнався, що він використовував чіт під назвою “wallhack” у матчі проти HellRaisers. Але, тим не менш, гравцеві пощастило більше, ніж його “кримінальним” колегам. Донині йому було заборонено брати участь в івентах від Valve, але при цьому на інших турнірах заборона не діяла. Через деякий час він приєднався до Dreamchasers, з якими регулярно грав на тир-3 і тир-2 рівнях, беручи участь у різних онлайн-турнірах. Наразі він уже понад півтора року не є активним гравцем і, найімовірніше, його кар’єра завершена.
4. НІХІЛ “FORSAKEN” КУМАВАТ
Іноді бездумні дії чітерів можуть знищити не тільки їхню власну кар’єру, а й надії цілого регіону. Йдеться про індійського гравця Нікхіла “Forsaken” Кумавата, який використовував чіти під час LAN-фіналу великого змагання. Як виявилося, він діяв так само і на інших змаганнях, де його команда брала участь. Фіаско сталося зовсім невчасно в контексті розвитку про-сцени CS:GO в Індії. За кілька тижнів до скандалу команду Forsaken’а підписала всесвітньо відома організація OpTiC Gaming. Під час використання чітів геймер захищав тег Optic India. Після скандалу організація відмовилася підтримувати місцеву сцену CS:GO. Таким чином, через проступок одного гравця цілий регіон втратив довіру інвесторів. Якщо вже говорити про сам бан, то під час фіналу eXTREMESLAND 2018 Кумават був спійманий за грою з “аімботом”: під час матчу антивірус його комп’ютера виявив шкідливе ПЗ, що спонукало адміністраторів турніру перевірити його комп’ютер. Ніхіл навіть спробував приховати свої чіти, назвавши файл word.exe. Але це не допомогло: VAC-бан отримано. Уже пізніше ESL виявили, що Forsaken використовував аналогічний чит в осінньому фіналі ESL India Premiership 2018. Це призвело до того, що ESIC заблокував його на п’ять років, додавши їх до безстрокового бану від Valve, який він отримав під час eXTREMESLAND.
PRO-гравці, яких підозрюють у читерстві
Після хвилі VAC-блокувань у 2014 році, а зокрема двох шокуючих банів топових гравців, довкола здійнялися активні обговорення щодо потенційних чітерів серед чинних ПРО-гравців, які ще не заробили по заслугах. До нашого списку не увійшов гравець, який у 2014 році виступав на тир-3 рівні, де бани не були такою вже й рідкістю, але, тим не менш, його випадок був таки особливий тим, що він зізнався у використанні чітів, але також назвав ніки гравців, які також використовували заборонені програми разом із ним. Ім’я героя і його нік – САЙМОН “SMN” БЕК. Список гравців, яких він звинуватив у шахрайстві:
Якоб “pyth” Моуруярві, Олоф “Olofmeister” Кайб’єр, Фредді “Krimz” Йоганссон, Кароль “rallen” Родович, Ховік “KQLY” Товмасян, Фаб’єн “kioShiMa” Фієй, Ден “apEX” Мадесклер, Джеспер “JW” Вексель, Робін “flusha” Ронквест. Його слова не сприймали всерйоз, але водночас і донині багато аналітиків і ПРО-гравців вважають, що в далекому 14-15 році деякі гравці fnatic, а зокрема flusha і JW, використовували заборонені програми. Приміром, у своєму нещодавньому інтерв’ю легендарний ексгравець і екстренер команди NaVi Сергій “Starix” Іщук заявляв про це і сказав такі слова: “Дуже багато збігів, видно, що це чіт. Так, це не wallhack, а на кнопку біндиться наводка, яка підлаштована під твою чутливість миші. Повільна автонаводочка. Він міг і на лані чітерити”. Під приціл потрапляло чимало про-гравців, які викликали надто багато запитань, але водночас досі їхні імена та нікнейми залишаються чистими. Не тільки лише Старікс висловлював свої підозри щодо тих же flusha або JW, а й загалом велика кількість ПРО-гравців і донині впевнені, що flusha – явний чітер, але водночас можна назвати це все лише здогадками. Зараз після скандалу з Akuma всі впевнені в їхній нечесності, але знову ж таки – немає “залізних” доказів. На жаль, Valve Anti-Cheat не здатний справлятися з певними видами чітів, і в нас залишається занадто багато запитань до багатьох гравців, які можуть так і залишитися без відповіді. Але всі ми за чесний і справедливий КС, тому будемо сподіватися, що в майбутньому античіт вийде на новий рівень і ми дізнаємося всю правду.
Читають зараз

Реклама Diablo IV виглядає дуже доречно

Збірна України з CS:GO пройшла на LAN-етап IESF World Esports Championship 2023

Вийшов кінематографічний трейлер Silent Hill: Ascension
Схожі статті
7 Червня, 2023 1 хвл
7 Червня, 2023 1 хвл