Дайджести

STELLARIUM.gaming відповіли щодо ситуації навколо Famine Way

Скандал отримує свій очікуваний та неприємний фінал.

STELLARIUM.gaming відповіли щодо ситуації навколо Famine Way

Про скандал навколо гри про Голодомор та відмови розробників працювати над нею ми писали аж два великих матеріала. В першому ми переповідали історію однієї художниці про токсичних співзасновників студії та тяганину з контрактами в ній; у другому – про те, наскільки необережно Матвій та Соломія Близнюки підійшли до висвітлення теми Голодомору. Панове Близнюки готували відповідь на звинувачення близько місяця, попередньо давши інтерв’ю Forbes – яке, щоправда, неможливо прочитати, якщо у вас немає платної підписки на той ресурс.

І тож ця відповідь вийшла. І замість того, щоби розвінчати претензії колишніх працівників студії, Матвій та Соломія майже 37 хвилин розповідали здебільшого юридичні нюанси роботи над Famine Way: як укладався контракт, що таке ті “сторі поїнти”, які вже встигли стати мемом у твіттері, й більшість із цього ніяк не спростовувало сказане, а тільки підтверджувало. Відчуття, що глядачам замилюють очі, тільки посилилося, коли мова зайшла за “канібалізм і вбивство дітей” у Famine Way. Матвій Близнюк ніяк не прокоментував, наприклад, такий фрагмент зі сценарію: “Відібравши ножа в мертвого сина, він [дід Афанас], сміючись, починає різати його тіло” – більше того, він навіть не був продемонстрований. Натомість, його відповіддю було, цитуємо: “В мене питання: ви очікували, що проєкт про трагедію, де загинули мільйони українців, буде дитячою казкою?” Вочевидь, творці або не зрозуміли претензію, або свідомо її викривили.

Особливо-показовим, однак, був епізод, де розповідалося про третю співзасновницю, Дарію, яка, за словами Близнюків, “зрадила” студію. Показовий він тому, що пан Матвій дозволив собі перейти на особистості, цитуємо: “Сама ж Дарія почала себе вести як маленька дитина“, “Дарія обрала шлях слабкодухої людини“. Таким чином, Матвій та Соломія фактично підтвердили звинувачення щодо себе в токсичності – бо якщо вони можуть дозволити собі подібні репліки в ролику зі сценарієм, то страшно уявити як вони спілкувалися з підлеглими, коли сценарію не було.

Підсумовуючи цю ситуацію, хочеться зацитувати відповідь на цей ролик одного з користувачів у твіттері:
Якщо стаття — то в Forbes😎(а не gamedevdou, Куток або Друкарня, тобто близькі вашої ЦА сайти, ще й безкоштовні). Якщо запис відео з коментарем — то манірно, під класичну музику, сидячи десь в бані в “невзоров style”. Можу лише собі уявити, як нестерпно було з вами співпрацювати“.