Розробники Famine Way пішли через сцени канібалізму та вбивства дітей
Шокуючі подробиці, які ми пропустили.
Наприкінці січня ми коротко переповіли вам історію розробки Famine Way – гри про Голодомор, керівництво якої, буцімто, було некомпетентним і непрофесійним, через що команди програмістів та художників покинули проєкт і заборонили використання створених ними для гри матеріалів. З тих пір Матвій та Соломія Близнюки встигли заперечити ці звинувачення, ствердити що не вся студія розпалася й праця над трьома її проєктами продовжується, а також звинуватити в непрофесійності вже тих співробітників, що “зрадили” Stellarium.
Проте невдовзі – і так, ми пропустили цю новину, але зараз хочемо її вислвітлити в деталях – колишні розробники Famine Way надіслали в GameDevDou колективний лист, де зсунули фокус з “особистої емоційної точки зору” на більш гостру причину суперечок між співробітниками та керівниками: останні настоювали на своєму баченні цього проєкту, в якому мала б бути неповнолітня головна героїня, а також сцени канібалізму та насильства над дітьми. Також, за їхніми словами, посеред розробки було прийняте рішення змінити жанр гри на горор, і коли програмістам та художникам були запропоновані контракти, які “обмежують здатність колективу впливати на проєкт з юридичної точки зору”, ті відмовилися їх підписувати. До заяви були додані матеріали, які наочно демонструють, як мали виглядати “графічні” сцени Famine Way.
Колишні розробники стверджують, що чимало елементів такої гри “могли бути використанні іноземними ЗМІ для ураження репутації українського народу та держави” й що на проєкт має звернути увагу Міністерство культури України. І тож ситуація виходить вкрай неоднозначна: з одного боку, дивно не очікувати від гри про Голодомор, у якій розповідаються реальні історії людей, що його пережили, сцен канібалізму та насильства над дітьми – бо це була реальність у ті жахливі часи, й тільки цинічна людина, яка не визнає штучну природу того голоду, може звинувачувати в них українців.
З іншого, над цією грою не працюють професійні історики, які знають як правильно подати дану складну тему, й тож, читаючи вирізки зі сценарію гри, мимоволі можна прийти до висновку, що його автори виставляють тих зневірених людей, які через страждання пішли на вбивство та вжиток у їжу власної дитини, як маніяків, які отримують від цього насолоду. До того ж, як ідеться в заяві розробників, студія Stellarium не надала ніяких попереджень про “психологічно-загрозливий контент в цьому продукті” – і хоча в Стімі все ж є подібне попередження в “описі вмісту для дорослих”, кількість подібного контенту применшена.
Вже станом на лютий, Близнюки спромоглися відновити доступ до своїх соцмереж і дати публічну відповідь на всю ситуацію: щодо неї залишки студії готують розслідування, яке вже згодом має вийти на їхньому Ютуб-каналі, а також була викладена стаття на Forbes. Проте користувачі твіттеру відреагували на це лише сміхом та обуренням – зокрема й тому, що вищезгадану статтю неможливо повністю прочитати без платної підписки на Forbes digital.
Читають зараз
Ricochet встановила новий рекорд онлайну завдяки жарту фанатів
Розробники AC Shadows використовували перенесення релізу, щоб краще відполірувати гру
Стисло про презентацію Nintendo Switch 2
Схожі статті
17 Квітня, 2025 1 хвл
14 Квітня, 2025 1 хвл
12 Квітня, 2025 1 хвл