Дайджести

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 8-13 травня

Вихід Tears of the Kingdom, “злив” наступного Mortal Kombat, секс на джетпаках у Starfield та інші новини ігор. Відеоігрова індустрія розхитується? Activision Blizzard наймають юриста Єлизавети II, а у великих видавців починається ще одна серія звільнень.

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 8-13 травня

“Наступного разу - без джетпаків”

Цього разу дайджест буде структурований дещо незвично: ми спочатку пройдемося по відеоігровим новинам тижня, а вже потім – перейдемо до подій в індустрії. Щоправда, варто відмітити, що одна з новинок – The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – є, без перебільшення, подією для всієї індустрії. В Телеграмі, ми вже розповідали і про те, що, на думку критиків та гравців, гра виправдала очікування й успішно розвинула майже всі елементи Breath of the Wild, і про те, що спідранери вже пройшли гру всього за півтори години. Стрічка новин більшості геймерів (навіть тих, хто ніколи не грав Зельду) зараз всипана й іншими новинами та статтями про гру та її багаточисельні секрети, найцікавішим з яких (оминаючи спойлери) є те, що одна з чотирьох ключових здібностей Лінка в цій грі, як зізнався Хідемаро Фуджібаяші в інтерв’ю Polygon, першопочатково була чит-кодом для спрощення розробникам процесу налагодження гри.

Тим часом наступний Mortal Kombat іще не вийшов – однак з’явився його тізер, у якому годинникова стрілка перескакує з 11 одразу на 1. Після нього, від перевіреного інсайдера billbil-kun поступає інформація, що гра справді буде названа Mortal Kombat 1, і вона вийде на ПК, консолі нового покоління та Switch. Але, як відмітив ютубер unCAGEDgamez, всі зливи є дуже обережними та загальними й не розповідають нічого нового чи конкретного, а сама назва “Mortal Kombat 1” почала з’являтися тільки після виходу того тізеру.

А от цьоготижневі витоки щодо Starfield були більш реальними й суттєвими – вони поступили до нас від рейтингового агентства ESRB. Цій грі дали рейтинг M, і хоча з інших чуток ми вже знали про наркотики й секс, ESRB навели цитати деяких діалогів на кшталт “Життя – це хвороба, що передається статевим шляхом і є смертельною на сто відсотків” і “Я люблю бути трохи диким, але наступного разу давай спробуємо це без джетпаків”. Без контексту тут складно обійтися, адже складно уявити як саме в ліжку головний герой міг задіяти реактивні ранці.

Інші, дрібніші новини: Hollow Knight Silksong не вийде в першій половині цього року, як раніше планувалося. Про це заявив голова маркетингу Team Cherry, Метью Ґріффін, додавши, однак, що розробники в захваті від того, як гра розвивається. До японської рольової гри One Piece Odyssey вийде доповнення Reunion of Memories, у якому героїв гри перенесуть в інший світ. У цьому DLC з’явиться нова, більш стратегічна бойова система, а також нелінійний наратив. І, наостанок, Doom 2 RPG – гра, яку випустили на iOS у 2010 році – отримала фанатський порт на ПК! Його можна завантажити безкоштовно, але для запуску доведеться мати файли оригінальної гри (які нескладно буде знайти в Інтернет-Архіві).

Розквіт чи занепад?

У Великобританії, Microsoft не дали поглинути Activision Blizzard – однак не все так погано, адже в неї є 4 тижні на те, щоби оскаржити це рішення. І компанія поставилася до цієї можливості з максимальною серйозністю: вони найняли неймовірно-високопрофесійного юриста Лорда Девіда Панніка, який є Королівським Радником – тобто працював на саму королеву Єлизавету II, поки та ще була жива, а окрім цього – допомагав Борису Джонсону в скандалі, відомому як “partygate”, футбольному клубу Манчестер-Сіті та колишньому генеральному директору BBC Марку Томпсону. Тепер Microsoft наврядчи відступлять, поки не отримають від Управління з питань конкуренції та ринків остаточну згоду.

Перед тим, як перейти до тривожних тенденцій у відеоігровій індустрії, варто відмітити, що не все так погано. Project Sirius – мультиплеєрний спін-офф Відьмака, який мав проблеми в розробці – не відмінили, а почали успішно перероблювати; Square Enix висловили бажання створювати нові студії й купляти вже-існуючі; новим генеральним директором Riot Games став Ділан Джадейджа, який був автором багатьох хороших ініціатив у компанії – серед яких інвестування в кіберспорт, видавництво інді-ігор, створення Valorant та Arcane.

Однак деяким іншим видавцям і студіям не так сильно щастить. До прикладу, Sony довелося звільнити кількох робітників Deviation Games, які роблять для компанії ААА-гру, в межах “переоцінки їхнього портфоліо”. Розробник Кайл Перрас, якого ці звільнення заділи, не каже про їхні причини напряму, але натякає, що студія “потрапила в складну ситуацію й мала звільнити кілька людей”. Невідомо чи пов’язана ця ситуація з якістю проєкту й що вона значить для його долі, але, так чи інакше, це не передвісник проблем для самої Sony – адже, як ми пам’ятаємо з минулого дайджесту, компанія припасла на найближче майбутнє дуже багато різноманітних ігор.

Але Ubisoft, схоже, проблеми вже мають, адже їм довелося нашвидкоруч звільнити 60 працівників із, головним чином, відділу обслуговування клієнтів. При чому це було настільки нашвидкоруч, що, як каже один зі звільнених, їх навіть не попередили про те, що вони більше не працюють на компанію! Так само постраждали й 600 працівників Unity Software – а це 8% їхньої робочої сили на додачу до ще 500, які були звільнені кількома місяцями раніше. Це може бути лише початком нової серії звільнень, тож будемо слідкувати за розвитком подій у відеоігровій індустрії.