Дайджести

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 27 квітня – 7 травня

Управління з конкуренції та ринків Великобританії заблокувало злиття Microsoft й Activision Blizzard - але з абсолютно неочікуваної причини. Sony розповідають більше про свою націленість на ігри-сервіси, а Microsoft - просять вибачення за Redfall. Злив Зельди, офіційна трансляція Зельди, фанатський рімейк Зельди та інші новини Зельда-індустрії.

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 27 квітня – 7 травня

Microsoft програли.

Ще на момент виходу минулого дайджеста проходили чутки, що Управління з конкуренції та ринків Великобританії все ж встане на бік Microsoft у їхній угоді з Activision Blizzard. До їхнього рішення лишалося кілька днів, і, на велике здивування, воно поглинання компанії було заблоковано! Причому це здивування поділили як прихильники Microsoft, так і прихильники Sony – бо причиною став зовсім не страх перед тим, що Call of Duty чи інші франшизи Activision стануть ексклюзивами Xbox.

Саме таку стурбованість протягом усього цього процесу висловлювали Sony, але, як Управління виклало в більш ніж 400-сторінковому звіті, це не має становити проблему – адже Microsoft, скоріше за все, втратить гроші, якщо зробить Call of Duty ексклюзивною: за перші 5 років, поки гравці на PlayStation будуть вимушені переходити на Xbox і, вірогідно, менше витрачатимуть на мікротранзакції, Microsoft може втратити кілька мільярдів доларів.

У той же час, Управління вбачає проблему цієї угоди в – неочікувано – хмарному ґеймінґу: наявність франшиз Activision Blizzard ексклюзивно в хмарному сервісі Microsoft дасть їм можливість задомінувати цю сферу індустрії. Не варто забувати, що Microsoft вже має потужний сервіс xCloud, і давно проголосили, що не конкурують із Sony та Nintendo – тож з боку британської структури це був більш ніж влучний вердикт.

Що ж до Microsoft – у компанії є 4 тижні щоби подати на апеляцію, однак шанси в неї невеликі (хоча й не нульові): Управління з конкуренції та ринків Великобританії виграло 67% апеляцій. Це вже не кажучи про те, що до Microsoft має значно більше претензій Федеральна торгова комісія США, і після рішення британської інстанції вони можуть отримати додатковий ґрунт.

Sony знає про інші жанри??

Тим часом у компанії, яку більшість ґеймерів усе ж вважають головними конкурентами Microsoft, справи виглядають значно краще. Більше того, вона почала доволі відкрито говорити про свою майбутню неризикову стратегію розвитку: ігри-сервіси в межах своїх відомих франшиз. Ще з минулого року було відомо, що до 2026-го року Sony планує випустити 10 ігор-сервісів, але нещодавно голова PlayStation Studios Герман Гульст вирішив в інтерв’ю порталу gamesindustry внести ясність у те, яке уявлення Sony мають про “гру-сервіс”. Для них, це не один жанр, і навіть не одна бізнес-модель: розробники планують створити ігри, які націлені на різних гравців – і якщо це правда, то, схоже, Sony нарешті визнала одноманітність як одну з ключових проблем їхніх ексклюзивів.

Повертаючись до Microsoft, блокування угоди з Activision було навіть не найгіршим, що трапилося з компанією за цей тиждень: адже навіть проєкт від студії, яку вони вже придбали, провалився як серед критиків, так і серед звичайних гравців! Мова про Redfall: забагований лутер-шутер із жахливим ШІ, незбалансованим ігроладом і неприємним відчуттям від стрільби. Філ Спенсер вже встиг взяти провину за провал проєкту на свої Xbox Studios, які “недостатньо добре залучили Arkane… у використанні своїх внутрішніх ресурсів” і завірити, що подібної ситуації не повториться зі Starfield. Однак на фоні блокування угоди з Activision Blizzard, провал Redfall виглядає дуже кепсько для Microsoft.

Дуже багато Зельди

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom вийде вже 12-го травня, і, як це часто трапляється з довгоочікуваними релізами, в мережу протекли спойлери. Але не вони єдині – повну гру зараз можна скачати й запустити на емуляторі або на хакнутому Nintendo Switch! Нічим із цього ми, звісно ж, із вам ділитися не будемо – повідомляємо про це лиш для того, щоби ті, хто чекають гру, були обережними й не натрапили на зливи.

А от чим ми поділимося, так це офіційною прямою трансляцією Nintendo, яка відбудеться 11-го травня (за день до виходу гри), яка присвячена новенькій Зельді. В ній буде показано ще більше геймплею Tears of the Kingdom, і, вірогідно, можна буде очікувати певну важливу для фанатів інформацію по грі.

І якщо Tears of the Kingdom вам недостатньо – інді-розробник Джон Лей випустив фанатський рімейк сумнозвісної Zelda’s Adventure на Phillips CDi. Однак вийшов він не на ПК, а на оригінальний Game Boy – що значить його можна буде не тільки запустити на самому пристрої, але й земулювати на великій кількості інших консолей та операційних систем. Гра доступна абсолютно-безкоштовно, і, сподіватимемося, що Nintendo не покладе своє око на неї.

На цьому завершуються новини Зельди, але не новини Nintendo – адже, як виявилося, на їхню консоль не вийде раніше-анонсована Marvel’s Midnight Suns. У прес-релізі розробники заявили, що Світч-версія більше не планується, але натомість і втішили володарів інших консолей – бо на PlayStation і Xbox гра вийде вже дуже скоро, 11-го травня.