Дайджести

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 20-26 листопада

Тиждень витоків: наступна Call of Duty, всі найближчі ігри від Gearbox і відмінені проєкти Rockstar. Ubisoft пробили нове дно, а CDPR (недо)випустили повне фізичне видання Кіберпанку.

Зміст

  • 1 YouTube-відео

  • 2 Так, її ВЖЕ злили

  • 3 Хіт-парад смішних виправдань

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 20-26 листопада

YouTube-відео

Так, її ВЖЕ злили

Не встигла вийти Call of Duty Modern Warfare III, як нам стало достеменно відомо про що буде наступна гра у франшизі. 22-го листопада на Windows Central вийшла стаття, в якій були підтвердженні деякі чутки, які ходили до цього. Й там немає жодної інформації, до якої не можна було б здогадатися самим: за циклом розробки Call of Duty, наступною має вийти гра, яку розробляли Treyarch; кожною грою серії, зробленою ними після World at War, була Black Ops; п’ята частина була про Холодну війну, й тож логічно, що наступним буде взятий конфлікт після її завершення (як виявилося, ним стане війна в Перській затоці). Й очікувати її пізніше ніж наприкінці наступного року теж було б нелогічно: гра розробляється вже два роки, а конвеєр Call of Duty ніколи не збоїв.

Наступний виток трапився в менш переднамірений спосіб: технічний директор Lost Boys Interactive – допоміжної студії Gearbox – злив усі їхні найближчі проєкти. Він згадав їх у своєму резюме в LinkedIn, яке відтоді було видалене. Серед злитих ігор несподіванок також немає: Borderlands 4 й Tiny Tina’s Wonderlands 2 мали рано чи пізно вийти, а відродження франшизи Brother in Arms було підтверджено Ренді Пітчфордом ще у вересні 2021-го. Цікаво, що всі перелічені проєкти створюються на Unreal Engine 4, а не 5 – хоча не виключено те, що вони не вийдуть на жодному з двигунів. Бо Embracer Group, яка володіє Gearbox-ами, ще у вересні оголошувала її співробітникам плани на продаж студії.

А поки ми чекаємо на перший трейлер GTA VI, ентузіасти злили PDB-файл GTA V і знайшли в ньому кілька цікавинок. По-перше, було додатково підтверджено, що синглплеєр гри планували розширювати: Rockstar самі ділилися цими планами ще в 2013 році, й у датабазі були знайдені згадки Тревора на джетпаку. Користувачі припускають, що це DLC переробили в Пограбування Судного Дня для GTA Online. У 2020 планували випустити PvP-шний режим Cops n’ Crooks, проте його відмінили – вірогідно, через інцидент із Джорджем Флойдом у США. І, неочікувано, у файлі також знайшли згадку Bully 2: чутки про розробку цієї гри ходили не так давно, проте невідомо який стосунок та гра мала б до GTA V.

Але найбільший із витоків був зроблений колишнім технічним директором Rockstar Оббе Вермеєм. Він розповів про долю гри під назвою Agent, яку анонсували як ексклюзив PS3 в 2009 році, й про яку відтоді не згадували. Це мав бути шпигунський трилер, розробка якого сама по собі не йшла настільки добре, як того хотілося компанії. Проте в один момент Rockstar зрозуміли, що для створення п’ятої GTA всі її студії буде необхідно задіяти в розробці, й тож Agent був відмінений.

Хіт-парад смішних виправдань

Ніхто не зможе виставити Ubisoft у гіршому світлі, ніж сама Ubisoft. Гравці в деякі старіші Assassin’s Creed помітили, що при спробі відкрити мапу починає програватися реклама знижок на ігри компанії на чорну п’ятницю. Для індустрії така практика вже не в новинку – EA вже випробовували такий спосіб монетизації в UFC 4. Проте Ubisoft знайшли новий спосіб виправдатися перед розлюченими гравцями: за їхніми словами, ця реклама була “технічною помилкою”. Невідомо на кого було розраховане таке пояснення ситуації: навіть технічно-неграмотна людина розуміє, що щоби подібна інтеграція вилізла, її спочатку потрібно додати в гру.

CD Projekt Red тим часом повідомили, що наступного місяця випустять Cyberpunk 2077: Ultimate Edition – повне фізичне видання останньої версії гри разом із доповненням Phantom Liberty. І це була б чудова новина, якби не нюанс: тільки версія для Xbox Series матиме доповнення прямо на диску… А вірніше на трьох дисках. Версії для PS5 матимуть один диск із базовою грою та код на завантаження DLC. CDPR пояснюють це рішення “технічними вимогами платформ”, проте що на PS5, що тим паче на PC виходили ігри на кількох дисках. Володарі цих двох платформ незадоволені, й ситуація виглядає так, ніби вона спричинена залаштунковою ексклюзивною угодою з Microsoft. Мала вона місце чи ні, цей крок складно назвати хорошим для відеоігрової презервації.