Найгарячіші новини кіберспорту за 24-30 листопада
Українська Monte вперше виграє LAN-турнір, а угорський гравець за B8 Esports поливає брудом Україну. Решафли на сценах Dota 2 та CS2 продовжуються, а ESIC банить 4-х українців.
Зміст
Та що взагалі таке цей ваш “тір”?
З 24 по 26 листопада на DreamHack Winter 2023 у шведському місті Єнчепінг проходила Challenger-ліга ESL з Counter-Strike 2. Хоч ці змагання були досить великими (LAN, 8 учасників середньої іменитості, $100,000 на кону), ми б не оглядали їх, бо це тір-2. Проте цього разу особливий випадок: ESL Challenger Jönköping 2023 став першим LAN-ом, який виграла українська Monte – команда, яка за короткий час дійшла до 7-го місця в рейтингу HLTV, що на одну позицію вище NaVi. Її суперники по групі на цьому ESL Challenger теж не були простими. Турецька команда Eternal Fire посідає 11 місце; китайська TYLOO знаходиться в топ-30; а Nouns Esports вдається стабільно займати перші-другі місця на регіональних турнірах.
Monte, однак, вдалося здолати їх усіх: наша команда лишилася єдиною, яка вийшла з групового етапу без поразок. У плей-оффі її зустріли росіяне з virtus pro, які зайняли друге місце в групі Б. Болотним ведмедям вдалося виграти другий матч у зустрічі, проте з рахунком 2-1 українська командіа все ж вийшла в гранд-фінал. Там їх очікував матч-реванш проти Eternal Fire: турки ледве-викинули MIBR з турніру – аж після трьох овертаймів у вирішальному матчі! Для Monte, однак, ця команда не склала особливої проблеми: їм вдалося вкласти свою перемогу в два матчі й здобути $50,000 призових. Ми вітаємо команду, що стрімко розвивається, з першою перемогою на LAN-і, й очікуємо, коли подібний результат вдасться повторити на тір-1 сцені.
Значно менше ми вітаємо Тамаша Кашаша під нікнеймом lowskill – угорського професійного керрі в Dota 2. Граючи в пабліку, він, якщо вірити скріншоту, показав своє справжнє обличчя: у відповідь одному з гравців, lowskill написав “Мабуть складно рости в Україні – тір-10 країні”. Кумедно це читати від громадянина Угорщини й постояльця тір-3 турнірів, проте це не ключове в цій історії. Lowskill саме зараз бере участь у European Pro League Season 14 за українську команду B8 Esports, яка досі не дала коментарів по ситуації. Він не є членом організації Данила Ішутина – лише стенд-іном – і тож B8 могла знятися з турніру й не бруднити своє ім’я. Але, схоже, перемога їй дорожча, бо на момент написання команда вже у фіналі верхньої сітки. Шокує те, що цю ситуацію оминули ЗМІ (як західні, так і українські) й що її не висвітлили навіть на Реддіті. Джерело цієї новини – пост Ghostik-а в Телеграмі, в якому бракує контексту (кому це було сказано, коли й у якій грі). Тож усіх, хто володіє додатковою інформацією – просимо поділитися нею в коментарях. А іншим пропонуємо задати питання під постами B8 Esports щодо новоприбулого угорського гравця: чи дійсно він недолюблює Україну? Хоч ми й сумніваємося в цьому, але цей скріншот гіпотетично може бути вправно-зробленим фейком.
Akuma не відпускає нас
А решафли тим часом навіть не планували зупинятися. Щоправда, це не значить, що їх було багато: на сцені Доти всі вони припиали на 28 листопада й усі стосуються китайського регіону. В той день LGD Gaming завершили свій новий ростер: вони перевели planet в інактив і додали мідера Emo й четвірку Pyw. Azure Ray звільнили трьох своїх гравців – Somnus, chalice і fy – проте одразу ж запросили Xm, Xxs і XinQ, а також Liekkas на роль тренера. Ці зміни відбулися перед ESL One Kuala Lumpur 2023, куди команда була запрошена, й тож дуже скоро ми дізнаємося чи пішли ці зміни команді на користь.
На сцені CS2 події відбувалися більш жваво. Astralis перевели в інактив Buzz і b0RUP щоби додати до складу stavn і jabbi із Heroic. Fnatic підписали ветерана bodyy з Team Falcons і двох новачків – matys і kyuubii – яких будуть тестувати. 26-го листопада ENCE відпустили Snappi та тренера sAw, а на наступний день приєднали gla1ve й тренера kuben. NRG підписали аж 5 гравців: oSee, daps, Brehze, HexT, і FaNg. Bleed Esports намагатиметься зібрати свій перший ростер з Counter-Strike: вони почали з тренера, запросивши на цю роль серба kassad.
Остання з новин на сцені CS не стосується решафлів, але про неї теж варто коротко згадати. ESIC відсторонили від змагань на два роки чотирьох українських професійних гравців. Мова про SENSEi, THRONE, DarkS1DE і nat1ve: усі вони були забанені за договірні матчі. Останні троє робили це ще в Majesty, а перший – у Project X, половина гравців якої пізніше сформують сумнозвісну Akuma. Доля SENSEi-я як кіберспортсмена доволі іронічна: він став відомим через гучний скандал із читерством, але завершив кар’єру через дрібний 322.
Читають зараз
Ricochet встановила новий рекорд онлайну завдяки жарту фанатів
Розробники AC Shadows використовували перенесення релізу, щоб краще відполірувати гру
Стисло про презентацію Nintendo Switch 2
Схожі статті
17 Квітня, 2025 1 хвл
14 Квітня, 2025 1 хвл
12 Квітня, 2025 1 хвл