Дайджести

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 13-19 квітня

Nintendo зруйнували хакеру життя: Ґарі Бавзер буде довічно виплачувати компанії гроші, хоча майже не заробляв їх на хакінгу. Щотижнева рубрика “Activision Blizzard розчаровують фанатів”: у Diablo IV не буде накладеної мапи, у Warzone з’явився pay-to-win. Ще один ветеран Halo йде з Microsoft, SEGA купляє Rovio та інші новини відеоігор.

Зміст

  • 1 Так, його дійсно звуть Бавзер

  • 2 Нескінченне розчарування

  • 3 Nintendo себе виправдали

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 13-19 квітня

Так, його дійсно звуть Бавзер

Кожного разу, коли мова заходить про Nintendo і не про анонс ігор на Switch, ми згадуємо одне й те саме: ця компанія має дуже специфічне ставлення до фанатів і засудить навіть благодійну ініціативу, якщо вона просувається крізь інтелектуальну власність Nintendo.

Цього разу, однак, випадок знову такий, що судова справа була цілком виправданою: компанія ще в 2020 році атакувала Team Xecuter – хакерів, які джейлбрейкнули Nintendo Switch. Найбільше серед тої групи постраждав GaryOPA (справжнє ім’я – Ґарі Бавзер), якого не тільки посадили на 40 місяців у тюрму, але й змусили виплатити в сумі $14,500,000. Його, однак, нещодавно випустили достроково, й він дав інтерв’ю Ніку Мозесу, де розкрив багато подробиць, які змушують скоріше співчувати хакеру, ніж Nintendo.

Зокрема те, що, хоча Team Xecuter заробила на своїй діяльності не менш як кілька десят мільйонів доларів, особисто Бавзеру з цього дісталося небагато. Більше того, за весь час перебування в тюрмі, він виплатив усього $175, які забирали з його 25-доларової місячної зарплатні в тюремній бібліотеці. І коли він знайде роботу на свободі, він буде зобов’язаний платити Nintendo 25% – 30% своїх доходів – аж поки не виплатить усю суму, яку компанії заборгував. Скоріше за все, Ґарі буде виплачувати компенсацію все життя.

З одного боку, Nintendo мали право на такий крок. З іншого, ця одна людина явно не мала стати цапом відбувайлом за всю Team Xecuter. Зрозуміло, що метою компанії було відлякнути ентузіастів від хакерського діла, але як тут не пожартувати про те, що Маріо нарешті остаточно переміг свого найзлішого ворога?

Нескінченне розчарування

Схоже, що чим далі, тим більше Activision Blizzard відриваються від своїх авдиторій: цього тижня аж дві фанбази були неприємно здивовані новинами щодо своїх улюблених ігор.

Перша – Diablo. Розробка четвертої частини була завершена, і гравці, не побачивши одну з важливих функцій у бета-тестуванні, спитали: “Чи буде в грі накладена мапа?”. У минулих Diablo ви могли помістити напівпрозору мапу локації, на якій ви знаходитеся, на весь екран – це дозволяло бачити одночасно і гру, і повне компонування підземелля чи частини відкритого світу. Це вельми важлива річ, яка, однак, за словами Рода Ферґюссона, не планується в Diablo IV – що засмутило велику кількість фанатів, особливо враховуючи те, що розробник не пояснив причини такого рішення.

Друга – Call of Duty, зокрема Warzone 2.0. В цю гру взагалі ввели мікротранзакцію, яка впливає на баланс між гравцями: при купівлі нового комплекту, у вас з’явиться додатковий слот оперативника в режимі DMZ, а також перманентний рюкзак середнього розміру при використанні оперативника, який іде в комплекті, разом із кресленням зброї, яке має зменшений 15-хвилинний кулдаун. І, схоже, Activision планує ще більше подібних комплектів, коли DMZ вийде з бети. Якщо від цих планів не відмовляться – режим помре, не встигши народитися.

Nintendo себе виправдали

В минулому відеоігровому дайджесті ми вже повідомляли про ухід Джозефа Стейтена з Microsoft. Однак схоже, що це був лишень початок: Френк О’Коннор, який був контент менеджером Halo з першої частини й продовжував відповідати за цю серію навіть після уходу Bungie (в 2008 він перевівся в Microsoft Studios), також пішов. Хто його замінить і де він опиниться далі – невідомо.

А поки Microsoft втрачає, SEGA – набуває. Принаймні, намагається набути: вона планує придбати фінську компанію Rovio, відому по франшизі Angry Birds, за $775,000,000. Якщо поглинання відбудеться (а воно, як каже компанія, має пройти наприкінці цього вересня), Rovio доєднають до SEGA Europe.

Nintendo, тим часом, випустили третій трейлер The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, а за ним – анонсували нове DLC до Xenoblade Chronicles 3 під назвою Future Redeemed. Обидва були чудово сприйняті фанатами відповідних франшиз, і обох чекати зовсім недовго: нова Зельда вийде 12-го травня, а доповнення до Зеноблейду – 25-го квітня.