Дайджести

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 7-12 квітня

На Discord-сервері, що присвячений Майнкрафту, злили засекречені документи Пентагона про війну в Україні. В Microsoft проблеми: Джозеф Стейтен уходить із компанії, на звичайній Xbox Series більше не можна запустити емулятори. Справжнє повернення QuakeCon, рімейк Persona 3 та роллбек і кроссплей у Tekken 8.

Зміст

  • 1 Геймери скоюють федеральні злочини

  • 2 Xbox-у зле

  • 3 Привід вийти на вулицю

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 7-12 квітня

Геймери скоюють федеральні злочини

Цього тижня, крізь 4chan, Twitter і Telegram пронеслося кілька десятків здебільшого-автентичних документів Пентагону з помітками “Секретно” й “Дуже Секретно”. В них ішлася мова про політичну ситуацію в світі: від сумнівів міністерства в наступному українському контрнаступі до потенційних сутичок NATO й росії в Арктиці – все це й значно більше ми не будемо переказувати в даному відеоігровому дайджесті, але якщо вам це цікаво – можете почитати звіт на The Guardian.

Ми, однак, згадуємо цей виток історичного масштабу з тої причини, що, як виявили BBC, ці документи розповсюдилися з Дискорд-серверу Minecraft Earth Map, який присвячений популярній грі від Mojang: користувач вкинув їх у суперечці щодо мапи, яка присвячена війни росії з Україною. Розслідування Арика Толера з Bellingcat, однак, відстежує його вихідну точку, в Дискорд-сервері ютубера WowMao – про що той зняв відео на свій канал, де заявив, що його модератор знайшов документи ще раніше, у вже-видаленому сервері Thug Shaker Central (чому наразі немає підтвердження й це може бути спроба виправдати ту людину).

Але що б там не було, складно дивуватися тому, що до поширення епохальних витоків, які загрожують державній безпеці США, причетні геймери. Ті самі, які на форумах ігор про літачки поширюють засекречену інформацію про військову техніку, щоби довести, що в грі щось реалізовано нереалістично. При цьому варто відмітити, що, за словами американських міністрів оборони, деякі зі злитих документів були “модифіковані” – тож, будемо сподіватися, мова саме про ті, що стосуються України та неоптимістичні прогнози щодо нашого контрнаступу (що було б логічно, враховуючи те, для якої суперечки вони були використані).

Xbox-у зле

Одразу дві погані новини цей тиждень несе фанатам Microsoft. По-перше, Джозеф Стейтен, який був кінематографічним директором перших трьох частин Halo й повернувся до серії в Halo Infinite в ролі креативного директору, пішов з компанії. Це підтвердила і Microsoft, і сам розробник у своєму Твіттері. Це стається на фоні масових звільнень у корпорації та індустрії загалом, і хоч креативні рішення щодо Halo Infinite не були найпопулярнішими серед фанатів, Стейтена все одно проводжали у відповідях до твіта з великою любов’ю й пошаною – а це багато каже про його позитивну роль у розвитку серії.

По-друге, Microsoft більше не дозволятиме запускати з консолей Xbox Series бравзерні емулятори. Якщо бути точнішим, мова про додатки, які ненадовго з’являлися в Xbox Store і містили в собі посилання на емулятори, які відкривалися в Edge. Раніше, навіть після видалення їх із магазину, вони працювали; тепер – видають помилку. Microsoft підтвердили, що це було їхнє свідоме рішення, а також те, що спекуляція щодо причетності Nintendo до нього є безґрунтовною – зрештою, навіть у Стімі з’являються емулятори консолей цієї компанії, й вони самі по собі не є нелегальними. Тож Microsoft сама зайняла в цьому питанні анти-споживацьку позицію, й це зовсім не той імідж, який компанія собі вибудовує.

Привід вийти на вулицю

Вперше з 2019-го року, QuakeCon відбудеться вживу: з 10 по 13 серпня, в Ґрейпвайні, Техасі, пройде подія, яка святкуватиме багаторічний спадок шутерів id Software і Bethesda! За ці довгі 4 роки, в спітнілих гравців у Quake буде привід доторкнутися до травички (не забувши, звісно, принести свій комп’ютер). Традиційно, на події також буде проходити фінал Quake World Championships, який ми освітимо в кіберспортивному дайджесті, коли прийде час.

Попри нещодавній вихід ремастеру третьої Персони, чутки про її повноцінний рімейк не припиняються. Ця гра більше за будь-яку в серії його потребує, й якщо вірити японським витокам, Atlus і справді це готують: відповідний домен вже зарезервований. Існує навіть футаж із ним (трішки нижче за посиланням), однак його автентичність не є підтвердженою.

Геймдиректора восьмого Теккену, Кацуро Хадара, запитали в Твіттері про кроссплей. І, на відміну від того що геймери очікують від японського розробника, той просто взяв і відповів: так, буде. Іще з минулого покоління консолей хотів його імплементувати – але Sony та Microsoft були тоді менш налаштованими на це. Інший фанат запитав щодо роллбеку – і Хадара так само відповів, що він давно є, й єдина причина чому не було анонсів – це через те, що такі речі вже сприймаються у файтингах як норма. Чудово, коли розробники ігор можуть дозволити собі бути щирими.