Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту за 23 квітня – 3 травня

DreamLeague Season 19 та матчі другого дивізіону Dota Pro Circuit завершилися, а Berlin Major - почався. FACEIT намагається боротися зі смурфами - але гравці не задоволені.

Зміст

  • 1 Сюрпризів не сталося

  • 2 Саудівські принци знають ваші паспортні дані

Найгарячіші новини кіберспорту за 23 квітня – 3 травня

Сюрпризів не сталося

У минулому кіберспортивному дайджесті, ми розповідали про перебіг подій на DreamLeague Season 19 – турнірі з Доти від ESL. Ми спекулювали, що раптовий вихід патчу може вплинути на результати змагань, але, як виявилося, ні: дві найсильніші команди все одно задомінували. Team Liquid впевнено просунулися до гранд-фіналу, опустивши Gaimin Gladiators у нижню сітку з рахунком 2-0, але ті так само прорвалися в гранд-фінал крізь Shopify Rebellion і, з рахунком 3-2, все ж взяли реванш над Ліквідами й отримали кваліфікацію на Riyadh Masters, а також $300,000 призових.

Так само не було сюрпризів і на Berlin Major, але перед тим як освітити його, варто згадати, що для другого дивізіону цьогорічного Dota Pro Circuit завершився другий тур: за його результатами, серед усіх регіонів, команди Team Secret, D2 Hustlers, Sand King Gómez, ALPHA, BOOM Esports, XERXIA, Mad Kings, Balrogs, Piggy Killer, Team Bright, Nemiga Gaming і UALEIKUMNIHAO перейшли в перший дивізіон, а Old G, IVY, The Oversight, Fart Studios, SPAWN Team, Team Tough, NoLimitsGaming, Ravens, 孤独摇滚, iG.Vitality, No Sorry та Sigma.YNT – вилетіли з DPC й матимуть проходити кваліфікацію, якщо забажають потрапити туди знову.

Що ж до Берлінського Мейджору, груповий етап якого вже пройшов, найкращі команди Доти з минулого патчу так і лишились найкращими: з обох груп, у верхню сітку потрапили Gaimin Gladiators, Team Spirit, OG, Team Liquid, 9 Pandas (так себе тепер кличуть колишні русняві HellRaisers), Shopify Rebellion, Tundra Esports і PSG.LGD; з нижньої ж плей-офф розпочали Team Aster, Xtreme Gaming, Evil Geniuses і Talon Esports. Тим часом BetBoom Team, Extraction, TSM, beastcoast, Team SMG та Invictus Gaming покинули турнір на груповому етапі.

Плей-офф Берлінського Мейджору завершиться в найближчі дні, й тож у наступному дайджесті ми його висвітлимо.

Саудівські принци знають ваші паспортні дані

Якщо для глядачів Доти цей тиждень був доволі насиченим, то фанати Counter-Strike, очікуючи початку BLAST.tv Paris Major 2023, могли подивитися лишень останні матчі Intel Extreme Masters Rio 2023 – оффлайн-турніру з призовим фондом у $250,000, про який ми розповідали минулого разу. Перемогу в ньому, до речі, отримали Team Vitality.

Однак у цьому тихому проміжку, гучно про себе заявили FACEIT: платформа для змагальної гри в CS:GO, яка виділялася хорошим античитом і тікрейтом 128, раптово опинилася в не дуже завидному положенні, коли анонсували CS2 з міжтіковими оновленнями та (якщо вірити датамайну) значно покращеним анти-читом. Тож FACEIT вирішив зробити ставку на боротьбі зі смурфами – високоранговими гравцями, які грають на другому акаунті проти низькорангових: він пропонуватиме гравцям надати свої паспортні дані щоби отримати верифікацію (й тим самим, вірогідно, не попадатися в матчмейкингу до не-верифікованих гравців).

Навіть на папері, ця схема не звучить дуже дієвою – бо її можна обійти паспортами родичів чи придбанням/позиченням акаунтів у друзів. Але потім згадується, що Фейситом володіють саудити – й вони, разом із китайцями та московитами, є останніми, кому варто довіряти подібні речі (з чим погоджуються користувачі Реддиту). Особливо-підозріло виглядає те, що щоби відкликати свою згоду на зберігання персональних даних, недостатньо буде натиснути якусь кнопку в налаштуваннях – необхідно написати в підтримку, яка, одобривши таке рішення, видалить не тільки паспортні дані, але й ваш FACEIT-аккаунт, на якому ви могли вже довгий час награти.

Намагалася лишитися на плаву, а почали тонути ще сильніше.