Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту (крім Valve) за 28 вересня – 7 жовтня

Пройшла play-in стадія 2022 League of Legends World Championship. Завершився Lost Tech City 2022 – турнір по Super Smash Bros. Natus Vincere розпустила суто-росіянський ростер з PUBG Mobile.

Зміст

  • 1 Кінець початку

  • 2 Знову Смеш?

  • 3 “А што случілась?” – 4

Найгарячіші новини кіберспорту (крім Valve) за 28 вересня – 7 жовтня

Кінець початку

The International 2022 Last Chance Qualifier стартує лише завтра, але тим часом фанати Ліги Легенд вже мали змогу додивитися аналогічну плей-ін стадію свого світового чемпіонату. Він проходив з 29 вересня по 4 жовтня оффлайн у Мехіко, й у ньому взяли участь 12 команд, що були поділені на дві групи. В групу А входили: Fnatic, Evil Geniuses, LOUD, DetonatioN FocusMe, Beyond Gaming і The Chiefs eSports Club; у групу B – DRX, Royal Never Give Up, MAD Lions, Saigon Buffalo, Isurus Gaming і Istanbul Wildcats.

Ті дві команди, які завершили перший етап плей-інів найкраще за всіх у своїй групі (ними стали Fnatic із рахунком 4-1 і DRX, які не програли жодної зустрічі), відразу потрапили в груповий етап. Натомість Beyond, Chiefs, Isurus і Wildcats, які зайняли останні місця, вибули з чемпіонату.

Усі інші команди ж були відправлені на другий етап плей-інів, де кожна зустріч проводилася у форматі best-of-5 і серед учасників розігрувалося два останніх місця в основній події 2022 Worlds. Їх здобули RNG та EG, які доєднаються до інших команд вже завтра в Нью-Йорку, в Театрі Хулу на Медісон Сквер Ґардені.

Знову Смеш?

З 30-го вересня й по 2 жовтня в Сан Антоніо проходив Lost Tech City 2022 – мейджор з Super Smash Bros. Ultimate та Melee, який охоплював як 1v1, так і 2v2. Призові фонди дуельного режиму були більшими за командний ($13,360 проти $1,240 в Ultimate, $8,080 проти $580 в Melee), що в світі файтингів не є дивиною.

В Ultimate, переможцем 1v1 став Тайлер “Marss” Мартінс – гравець на Самус від організації Panda Global – у той час як у 2v2 перемогли Спенсер “Scend” Гарнер і Луіс “Lui$” Осегера Рамос. Melee 1v1 очікувано взяв Джозеф “Mango” Маркес від Cloud9 на своїх фірмових Фоксі та Фалконі, а в 2v2 перше місце взяли Хуан “Hungrybox” Дебідма від Team Liquid та Джастін “Plup” Макграт від Panda Global.

Кожна з цих двох дисциплін давала гравцям у топ-8 очки Smash World Tour, а топ-3 одразу кваліфікуються на Panda Cup Finale – найголовніші турніри з Smash Bros у цьому році з чималими призовими фондами ($125,000 і $50,000 на дисципліну відповідно).

“А што случілась?” – 4

PUBG Mobile – це дисципліна, яку ми нечасто оглядаємо на Blessed Esports, але сьогодні є привід. Бо Natus Vincere розпустила свій ростер з цієї гри – і це не може бути нічим іншим як хорошою новиною, бо в ньому всі чотири гравці були росіянами. І одне діло якщо б ці гравці були невдахами – але ні, вони були призерами на багатьох чемпіонатах (зокрема, на PUBG Mobile Global Championship 2021 вони зайняли друге місце).

За словами самих NaVi, команда виграла їм більше мільйона доларів призовими, й відмовлятися від такого ростеру з позиції “business as usual” було б нелогічно. Але, видимо, позиція української команди в даному питанні була іншою, й можете лишень уявити яка реакція на це була в російськомовних інтернетах. Буцімто, NaVi самі собі гірше зробили, й що кращого складу вони не знайдуть, а до гравців у будь-якому разі постучиться якась команда (Cloud9, не інакше).

Нехай це все й правда. Але якщо так, якщо для NaVi репутаційна шкода нарешті перестала важити менше за прибуткову шкоду, то це лиш одна додаткова причина пишатися даною організацією.