Найгарячіші новини кіберспорту (Dota 2 та CS:GO) за 9-15 листопада
Вірмени перемогли на IEM Rio Major 2022. Ухід kennyS із G2 та інші зміни в колективах.
Зміст
Точно поза політикою?
Цього тижня пройшов останній етап Intel Extreme Masters Rio Major 2022 – Challengers. Його початок з боку українського глядача виглядав не так вже й погано: де-факто російська Cloud9 вилетіли в 1/4, так само як і Team Spirit; так, Outsiders пройшли в півфінал, і, на жаль, FURIA зіштовхнулась із Natus Vincere у першому ж матчі плей-оффа, і тому NaVi крім того що довелося рано піти з турніру, так іще й в одного з гравців бразильський глядач, за словами s1mple-а, плюнула. Але хоча б темні конячки FURIA мали свій шанс нарешті подарувати Бразилії перший виграний мейджор!
На жаль, цього не сталося. FURIA в наступній же зустрічі програла датчанам із Heroic, а Outsiders перемогли MOUZ. І одне діло, що московити дійшли до гранд-фіналу – а зовсім інше що вони в ньому перемогли з ідеальним рахунком і забрали собі в кишені $500,000, 4000 очків BLAST Premier і автоматично отримала запрошення як на BLAST Premier: World Final 2022, так і на Intel Extreme Masters Katowice 2023.
Це справедливо викликало багато обурення серед україномовної кіберспортивної спільноти. Але проблема не в тому, що вони перемогли (ніхто не казав, що російські гравці розівчилися перемагати); претензія висунута до організаторів турніру: чому, поки в футболі московити ізольовані, а в інших кіберспортивних дисциплінах типу LoL і Valorant російські ліги прикриваються й організації не беруться в партнерську програму, в Dota 2 та CS:GO командам дозволяють виступати, якщо їхній штаб переїжджає з москви в єреван?
З іншого ж боку, немає сенсу попусту горіти й приносити росіянам радість. Бо на цьому мейджорі перемогла не російська команда – перемогла вірменська, й на сцену винесли відповідні прапори (які, кумедно, під певними кутами нагадують українські). І до BLAST, які пообіцяли банити російські команди, які тепер можуть бути претензії: бо яка ж це російська команда під вірменським прапором?
Шість років панування
Кенні «kennyS» Шруб пішов з G2 Esports після більш ніж 5 років виступу за цей клуб у складі з CS:GO. KennyS вважають одним з найталановитіших снайперів за останнє десятиріччя: він допоміг своїй команді виграти в двох мейджорах і взяти участь у плей-оффі ще трьох. Але фанатам цього кібератлета нема причин хвилюватися: невдовзі після анонсу про ухід із G2, Team Falcons повідомили, що підписали його до себе.
У той же час ростеру Polaris Esports з Dota 2 про що потурбуватися є – бо він весь був розпущений на фоні вилету з TI11 Last Qualifier. Принаймні вони перед розпадом встигли виграти Asia Pacific Predator League 2022 і заробити $75,000.І наостанок, хоча це не точно, але судячи з історії менеджера Team Spirit, в їхній команді з Доти станеться заміна: TORONTOTOKYO буде замінений на Дениса “Larl” Сігітова. Принаймні, такий висновок можна зробити, бо там видні всі гравці Spirit окрім Олександра Хертека, але замість нього – Larl. Так чи інакше, після їхнього не найбільш успішного виступу на TI, якісь зміни в складі мали статися.
Читають зараз
Ricochet встановила новий рекорд онлайну завдяки жарту фанатів
Розробники AC Shadows використовували перенесення релізу, щоб краще відполірувати гру
Стисло про презентацію Nintendo Switch 2
Схожі статті
17 Квітня, 2025 1 хвл
14 Квітня, 2025 1 хвл
12 Квітня, 2025 1 хвл