Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту (Dota 2 та CS:GO) за 5-11 жовтня

The International 2022 Last Chance Qualifier скоро завершиться. Пройшли RMR-и до IEM Rio Major 2022. Astralis звільнила k0nfig-а через “особисті обставини”.

Зміст

  • 1 NaVi покинули чат

  • 2 Масштабні кваліфікації

  • 3 Бійка, що закінчила кар’єру

Найгарячіші новини кіберспорту (Dota 2 та CS:GO) за 5-11 жовтня

NaVi покинули чат

З 8 по 9 жовтня відбувся груповий етап плей-іну The International 2022. Дванадцять команд були поділені на 2 групи, і хоч усі з них кваліфікувалися в основний етап, лише топ-4 потрапив у верхню сітку. З групи А цими командами стали Natus Vincere, Vici Gaming, Team Secret і Polaris Esports, а з групи B – Team Liquid, Xtreme Gaming, T1 і Virtus.pro. Відповідно nouns, Tempest, Infamous і Wildcard Gaming зустрічали в нижній сітці тих, хто програли 1/4 фіналу у верхній.

Основний етап ішов вельми несподівано. Якщо Team Liquid домінували в груповому етапі, вигравши 8 матчів з 10, то у верхній сітці їх спустили вниз Virtus.pro, які в тій же групі ледве-пробилися в четвірку щасливчиків. Вже завтра російська команда буде битися з Сікретами за слот на Інті – і українським глядачам не лишається нічого окрім як вболівати за Secret. Не тільки тому що в тій команді грає українець Resolut1on, але й через те, що NaVi вилетіли.

Попри те, що наш клуб зайняв перше місце в своїй групі, він не зміг пересилити T1, до яких доєдналися колишні гравці OG. В нижній сітці, вони викинули з турніру Темпестів, але одразу ж після цього Xtreme Gaming витіснили NaVi. Китайці, в свою чергу, програли Ліквідам, які в півфіналі нижньої сітки будуть змагатися проти VG. Доля останніх слотів TI2022 вирішується вже завтра, і ми обов’язково її освітимо в наступному дайджесті – рівно як і початок групового етапу Інтернешенала.

Масштабні кваліфікації

IEM Rio Major 2022 розпочнеться аж 31-го жовтня, але RMR-и в усіх регіонах вже були проведені. В них взяло участь більше 50 команд, більше половини з яких були європейськими.

Для Європи провели аж два RMR: у кожному з них 16 гравців змагалися всередині однієї групи щоби потрапити на мейджор. Турнір грався за швейцарською системою, а зустрічі проводилися в best-of-1 форматі (але кваліфікаційні матчі – в best-of-3). З різних груп відбиралася різна кількість Легенд, Челленджерів і Контендерів – від цього титулу залежить те в яку стадію команда потрапить і який у неї буде сід. Так, одразу в стадію Legends із Європи потрапили: FaZe Clan, Ninjas in Pyjamas, Sprout, Team Spirit, ENCE, Natus Vincere та OG. Тим часом зі стадії Challengers розпочнуть свій шлях Cloud9, Heroic, Team Vitality, BIG, MOUZ (Челенджери); Bad News Eagles, GamerLegion, Fnatic, Virtus.pro (Контендери).

У той же час для обох американських континентів був проведений лише один RMR. У ньому титул Легенди отримала лише Team Liquid, титул Челенджера – Evil Geniuses та 9z Team, а Контендерами стали 00Nation, FURIA Esports та Imperial Esports. Був також міні-RMR для азіатсько-тихоокеанського регіону: в ньому взяло участь усього 4 команди й із них лиш дві кваліфікувалися на мейджор у ролі Контендерів – IHC Esports і Grayhound.

Бійка, що закінчила кар’єру

Astralis анонсували на своєму сайті, що гравець із їхньої команди з CS:GO Крістіан “k0nfig” Вінеке більше не буде грати за даний клуб. Здавалося б, звична справа – але контекст робить ситуацію значно сумнішою.

Крістіан, за словами організації, “погодився на відміну свого контракту… через особисті обставини, які він не хоче обговорювати публічно” – розмита фраза, за якою неодмінно щось приховується. І дійсно: згідно слухам, які k0nfig нещодавно підтвердив, прямо перед IEM Rio Major 2022 European RMR A, гравець мав сутичку в ночному клубі, через яку зламав долоню й не зміг виступити на турнірі. Це сильно підставило Astralis, бо їм довелося брати на заміну гравця з академії, і як результат команда не пройшла на мейджор.

Цілком вірогідно, що саме це стало причиною виключення датського гравця. Хоча й не виключено, що Вінеке й сам хотів взяти час на відновлення – як фізичне, так і психологічне. Як каже організація, через 3-6 місяців ситуація може змінитися, й тож сподіваємося, що ми ще побачимо k0nfig-а в складі Astralis.