Гайди

Легендарні графіті та їхні історії в CS:GO

За час свого існування Counter strike: Global Offensive подарувала нам безліч пам'ятних і видовищних моментів, які назавжди залишаться в пам'яті глядачів і гравців, тож, щоб увіковічнити найкращі з них, Valve зробили графіті на різних картах. Розгляньмо кожну карту і про кожен окремий малюнок, а також історію створення кожного з них.

Зміст

  • 1 Dust2

  • 2 Overpass

  • 3 Mirage

  • 4 Cache

  • 5 Inferno

  • 6 BlackSite

Легендарні графіті та їхні історії в CS:GO

Dust2

Чотири AWP від Fnatic
Легендарна команда увійшла в історію не тільки своїми гучними перемогами, підсадками на overpass’e або деф’юзами у вогні, а й “тактикою з матчмейкінгу”, коли на початку раунду 4 гравці взяли снайперську гвинтівку AWP у фіналі турніру ESL One: Cologne 2015 і, м’яко кажучи, “здивували” apeX’a, який вирішив вийти в мід на перестрілку на старті раунду. Розробникам так само, як і глядачам, момент здався дуже кумедним і вони вирішили додати графіті на терористичній базі на стіні поруч із місцем, де і стояли шведи натовпом. Але, на жаль, зараз цього графіті вже немає через переробки карти, які трапилися 2 роки тому. Виглядало воно раніше так:

Overpass

Палаючий захисник
Пам’ятний момент знову стався за участю fnatic, а саме з гравцем шведського складу на той момент – olofmeister’ом. Це був півфінальний матч у рамках ESL One Cologne 2014 між fnatic і dignitas за вихід у фінал, який найбільше запам’ятався нестандартною дією “олофа”, коли за рахунку 14:14 та малої кількості часу гравці dignitas відкинули молотів на C4 і, здавалося б, раунд вже було програно, але шведський гравець вирішив застрибнути у саме пекло і якимось дивом встиг знешкодити бомбу, подарувавши своїй команді путівку у фінал. На згадку про цей момент Valve додали графіті на стіну, де Кайб’єр стоїть у вогні з крилами і тримає defuse-kit у руках.

Підсадка olofmeister

Ще одна пам’ятна подія, яка торкнулася fnatic. Цього разу вони протистояли LDCL на DreamHack Winter 2014. Команда “олофа” програла першу сторону з рахунком 3:12 і була близька до провалу, але не тут-то було. Fnatic почали використовувати підсадки, які раніше ніхто не знав і не використовував, і в підсумку виграли матч 16:13. Проте французи, які програли матч, були вкрай незадоволені такими діями з боку супротивника і звернулися до судді, який анулював цей поєдинок, тому що, по суті, це були багові підсадки, і fnatic виграли через недоробки гри. Самі шведи так не вважали і відмовилися перегравати матч, вирушивши додому, а LDLC пройшли далі. На згадку про цей момент Valve додали не зовсім графіті, а скоріше табличку, яка говорить про заборону “підсадок”.

Mirage

Цього разу відзначитися вдалося бразильському гравцеві coldzera, який на той момент захищав кольори Luminosity. Один із найлегендарніших моментів у грі стався на MLG Major Columbus 2016 між Team Liquid і Luminosity. Американці вели з рахунком 15:9 і планували закінчити карту виходом на Б-плент, але там напоролися на нашого героя, який з AWP у руках, граючи за CT, зі стандартної позиції на бочці біля машини зняв спочатку adreN, потім швидко з неї зліз і в стрибку без прицілу одним пострілом убив s1mple і Elige, а потім добив nitr0, знову-таки в режимі “no scope”. Епічності моменту додає той факт, що після цього перфомансу Luminosity Gaming затягли карту в додаткові раунди! Valve на тому місці намалювали AWP із крилами, а сам гравець набив собі татуювання з цим графіті.

Cache

Ангел смерті
Ще одне графіті з AWP, на яке розробників надихнула маса емоцій від побаченого. Один із найперспективніших гравців на той момент українець Олександр “s1mple” Костильов зробив щось нереальне. Знову півфінал і знову Кельн. Матч був між Liquid і Fnatic і після першої карти лідирували американці. На другій карті вони теж були попереду, спокійно переграючи своїх опонентів, але за рахунку 10:4 трапилося ЧИМОСЬ: s1mple залишився 1vs2 з AWP у руках. Замість акуратної гри з AWP, s1mple вирішив діяти максимально агресивно. Він буквально звалився на голову одному з супротивників і вбив його без прицілу, а потім моментальним пострілом убив другого. “Що це за клатч від Сімпла? Ви серйозно? Що це таке? Ти не можеш так робити, Сімпл! Це не дозволено! Це ж не FaceIT, це мейджор!”, – саме такі емоції відчув коментатор, коли побачив нетлінку від Олександра Костильова. Хоча, як ми знаємо вже, це для нас із вами, щось нереальне, а для Олександра це просто був клатч 1vs2. Тепер крилатого терориста зі снайперською гвинтівкою можна побачити під тим самим балконом на Б-пленті.

Inferno

Одна граната на двох
У фіналі PGL Krakow Major 2017 між Gambit і Immortals стався випадок, який теж удостоївся графіті. Цей момент свого роду унікальний, бо тут гравцеві не довелося вбивати супротивника в стрибку, стрибати у вогонь або ще щось подібне. Усе набагато простіше: гравець лише кинув осколкову гранату, яка забрала половину здоров’я у противника, а бомба остаточно його добила. Для людей, які грають давно в КС, не секрет, що якщо бомба стоїть на точці А, то можна сховатися в найдальшому кутку у великих пісках і вижити після вибуху, якщо у вас 85hp і більше. “Гамбіти” повністю домінували на карті inferno і вели в рахунку 9:1 на момент, коли змогли взяти ще один раунд, відправивши бразильців на “save”. Михайло “Dosia” Столяров розумів, що є ймовірність того, що гравці Immortals залишаться “сейвити” у “великих пісках”, і вирішив закинути туди осколкову гранату за секунди до вибуху бомби і… не прогадав! Граната долетіла точно в ціль, “за комір” двом гравцям, і зняла обом близько половини здоров’я. Зрештою Бразильці не зуміли втекти і вибухнули. Ком’юніті було в захваті від дії Михайла, адже це було нетипове і розумне рішення, якого раніше ніхто не приймав. Тепер на тому легендарному місці красується плакат з гранатою і двома руками.

Via Adamo
Адам “friberg” Фрайберг виступав раніше за NiP і увійшов в історію змагального CS. Фрайберг відомий своєю агресивною грою на карті inferno, а саме на “банані”, де він і знищував своїх опонентів. Багато команд, свого часу граючи проти NiP, і зовсім боялися ходити на “Б” до Адама, і він заслужено удостоївся не зовсім графіті, але, тим не менш, пам’ятної мітки у вигляді назви вулиці “Via Adamo” на “банані”, яка перекладається з італійської як “Вулиця Адама”.Via Adamo
Адам “friberg” Фрайберг виступав раніше за NiP і увійшов в історію змагального CS. Фрайберг відомий своєю агресивною грою на карті inferno, а саме на “банані”, де він і знищував своїх опонентів. Багато команд, свого часу граючи проти NiP, і зовсім боялися ходити на “Б” до Адама, і він заслужено удостоївся не зовсім графіті, але, тим не менш, пам’ятної мітки у вигляді назви вулиці “Via Adamo” на “банані”, яка перекладається з італійської як “Вулиця Адама”.

BlackSite

Вовк на даху
Графіті, яке було додано останнім і про яке багато хто не знав. Воно знаходиться на невідомій для багатьох карті Blacksite на даху одного з будинків. Графіті було додано 2019 року після шоу-матчу в Danger Zone на цій карті. Наприкінці матчу Furlan залишився в меншості проти SPUNJ і jks. Розуміючи, що поодинці двох не перестріляти, Furlan увімкнув режим справжнього “мега-мозку”. За траєкторією польоту дрона-доставщика він вирахував, де знаходяться противники. Потім прокрався дахом у потрібне місце і нарешті почув кроки. SPUNJ і jks не очікували атаки зверху. Furlan прибрав спочатку одного, потім змінив позицію і добив другого.

На даху, який приніс гравцеві перемогу в матчі, тепер сяє графіті із зображенням вовка та автографами Furlan і GruBy. Саме вони стали переможцями в цій королівській битві.