Гайди

Шлях у кіберспорт

Бути кіберспортсменом - це не просто розважатися, граючи в комп'ютерну гру. Насамперед кіберспортсмен — це професіонал, який багатьом жертвує, щоб досягти успіху і бути тим, хто він є. Сьогодні ми розберемо як пройти шлях у CS від аматора до справжнього ПРО-гравця.

Зміст

  • 1 Щоб стати кіберспортсменом потрібно просто багато грати чи є спеціальні техніки і тренування?

  • 2 Переваги та недоліки кіберспорту

  • 3 Як знайти першу команду і на що дивляться професійні команди?

  • 4 У чому полягають тренування кіберспортсмена крім того, що потрібно багато грати?

  • 5 Скільки заробляють кіберспортсмени в CS:GO?

Шлях у кіберспорт

Щоб стати кіберспортсменом потрібно просто багато грати чи є спеціальні техніки і тренування?

Кіберспортсменами не народжуються, а стають. Саме це перше правило, яке має засвоїти кожен. Щоб досягти успіху, потрібно звичайно багато грати і тренуватися – це запорука успіху. Як і в спорті, тут дуже важливо правильно відокремити навчання та побутові справи від тренувальних процесів. Розпишіть собі детальний графік на день, щоб чітко розуміти коли у вас тренування, коли сон, а коли навчання.

Так уже заведено, що є люди, які від природи талановиті, а є люди, які старанно і наполегливо працюють над собою і досягають мети. Я б назвав других також талановитими, тому що сила волі й завзятість – чи це не талант? Раніше домогтися успіху в кіберспорті було набагато складніше, тому що всі люди були самоучками і вчилися на своїх помилках. Зараз же є спеціальні академії, відеоролики, які допомагають новачкам розібратися в базових речах і правильно організувати своє тренування.

Переваги та недоліки кіберспорту

Недоліки кіберспорту:

  • Не кожен доб’ється успіху. У кіберспорті, а зокрема в КС, жорстока конкуренція і для досягнення мети потрібно бути працьовитим і багато працювати над собою. Необхідно мати мати швидку реакцію та високу моторику.
  • Початковий капітал. Насамперед потрібно придбати хороший комп’ютер, який буде підтримувати хоча б 150-200 fps, ігрову мишку, якісні навушники з гарним звуком, клавіатуру та хороший широкоформатний монітор. По-друге, потрібен якісний інтернет, щоб можна було на рівних битися з супротивниками. І останнє – це їздити на змагання. Хороша техніка і подорожі в інші міста, приміром, потребують чимало коштів.
  • Малорухлива робота. Ви напевно чули про те, який шкідливий сидячий спосіб життя: загальмовує кровообіг, негативно впливає на функціонал організму. Тому якщо не виконувати комплекс вправ, то сидячий спосіб життя може позначитися негативно на вашому здоров’ї в майбутньому.
  • Мало вільного часу. Часом тренування можуть займати до 12 годин на добу і це без урахування перерв. Потрібно розуміти, що якщо ви хочете стати кіберспортсменом, то потрібно буде жертвувати вільним часом. У вас немає чіткого графіка або розкладу, тому що потрібно повністю присвячувати себе грі та розвивати свої навички.

Переваги кіберспорту:

Подорожі. Якщо ви досягнете успіху і станете кіберспортсменом, то на вас чекає багато поїздок по всьому світу. Хіба може бути щось краще, ніж грати в улюблену гру і подорожувати?
Популярність. За фактом кожен кіберспортсмен – це медійна людина, за якою стежать сотні, тисячі, а за найкращими – мільйони людей. Ігри транслюються на широку аудиторію, а гравців часто запрошують зніматися в різноманітних шоу та рекламі.
Нові знайомства. Якщо домогтися своєї мети і прорватися в кіберспорт, то тут не уникнути розширення свого кола спілкування з великою кількістю нових знайомств з однодумцями, з якими часто заводять дружні або ділові зв’язки.
Широкий спектр діяльності. Кар’єра гравців зазвичай закінчується до 30 років. Але і після закінчення ігрової кар’єри є безліч варіантів, щоб залишатися в даній сфері і можна перекваліфікуватися на роль тренера, аналітика, коментатора, менеджера.

Як знайти першу команду і на що дивляться професійні команди?

Знову ж таки зараз це дуже просто. Є величезна кількість платформ, форумів для пошуку команди. В Принципі і загалом походу в тому ж matchmaking ви можете заводити нові знайомства і намагатися зібрати команду. Також вище вже згадувалося про спеціальні академії, які можуть вам у цьому допомогти, тож це не має стати проблемою. З командою потрібно якомога більше грати турнірів, щоб набратися досвіду та прогресувати на майбутнє. Зараз завдяки платформі Faceit у кожного гравця є можливість заявити про себе, пробитися в FLP-C і зробити так, щоб команда його помітила.

Якщо говорити про те, що потрібно зробити, щоб про-команда вас помітила, то тут все просто – це показати класну гру. Зараз багато прикладів де ПРО команди звертали свою увагу на гравців з faceit і брали на перегляд до свого складу цих гравців. Також зараз топові команди активно відкривають юнацькі склади, де потрібно залишити заявку і є можливість вже з 12-13 років бути в структурі ТОП-колективу.

У чому полягають тренування кіберспортсмена крім того, що потрібно багато грати?

Кожен гравець, який бажає чогось досягти, повинен підходити з максимально зарядженим і серйозним настроєм. Професіонал насамперед грає не тільки заради задоволення, а трудиться і постійно працює над собою. Він жертвує часом і багатьма речами для того, щоб досягти результату. Спорт, мотивація тренуватися і викладатися на всі 100%. Повинен процвітати в житті, щоб його нічого не турбувало, повинен працювати над собою не тільки в грі, а й поза нею. Має вміти бути стійким психологічно. Насправді працювати потрібно практично над усіма аспектами, як це робить будь-який професійний спортсмен. Тому якщо ви гарний стрілець і у вас гарне розуміння, але при цьому ви токсичний гравець, або у вас проблеми з дисципліною, то вам буде все одно важко пробитися в кіберспорт. Насамперед потрібно володіти комплексом знань і вмінь, щоб досягти своєї мети і опинитися на вершині.

Скільки заробляють кіберспортсмени в CS:GO?

Від чого залежать доходи професійних гравців у CS:GO?

Професійні гравці можуть заробляти тисячі або мільйони доларів на рік, просто змагаючись з іншими гравцями на кіберспортивній сцені. Але сума грошей, яку отримують гравці, відрізняється від гравця до гравця.

Є певні чинники, від яких залежить оплата:

  1. Статистичні показники
  2. Рівень навичок гравця
  3. Стрімить гравець чи ні
  4. Число великих змагань, виграних гравцем
  5. Кількість спонсорів професійного гравця
  • 11-30 місце рейтингу HLTV

Ось ми і дійшли до якісно нового рівня гри. Тут мешкають команди тир-2 і тир-3 рівня, зарплата в яких може бути дуже різною, але, ймовірно, коливатиметься від 2000 до 5000 доларів. Крім зарплати, на такому рівні можна отримувати хороші бонуси у вигляді призових на турнірах.

  • Топ-10 світу

Вершина змагального CS:GO. Приплив коштів обмежений не стільки вашою персоною, скільки фінансовими можливостями організації та адекватністю менеджменту. У Європі отримують більше, ніж у СНД, у США більше, ніж у Європі. Підсумковий розрив між СНД і США може досягати кількох зарплат. У ‘Made in Brazil’ гравці отримують близько 30000$ на місяць.

Якщо ж говорити про досягнення топ-10 світу за умови гри за СНД-команду, то можна сміливо розраховувати на зарплату в 15000$.