Новини

Правительство Великобританії стверджує, що в законі немає зобов’язання залишати ігри грабельними… Чи ні?!

Правительство Великобританії стверджує, що в законі немає зобов’язання залишати ігри грабельними… Чи ні?!

Після закриття The Crew була створена спільнота Stop Killing Games, яка ось вже півтора місяця займається збором голосів на петиції до різних держав із проханням вимагати від видавців підтримки ігор, які вони продавали, в робочому стані. Серед цих країн була й Великобританія, й хоча для дебатів по цьому питанню в парламенті необхідно мати щонайменше сотню тисяч голосів, петиція набрала достатньо для офіційної відповіді від державного органа.

Ним став Департамент Культури, Медіа та Спорту. Він повідомив, що у Великобританії немає закону, який би зобов’язував підтримувати “старіші версії їхніх операційних систем, програмного забезпечення та пов’язаних із ним продуктів” (а, вочевидь, Ubisoft сприймає оригінальну The Crew саме як “старішу версію” їхнього нового продукту The Crew Motorfest). Вони також нагадали, що бувають випадки, коли компанії роблять подібні рішення через вартість оперування серверами старіших відеоігор, авдиторія яких значним чином зменшилася (що ніяк не стосується Ubisoft і The Crew, бо причина закриття в ліцензії на авто та музику, а також новіших “версіях” гри).

Проте це не значить, що ДКМС не на боці гравців. Вони зауважили, що будь-яка компанія, яка оперує у Великобританії, має слідувати споживчому праву – а за ним, якщо в споживача викликали очікування, що гра лишиться іграбельною на певних системах попри фізичну підтримку, Закон про захист споживачів від недобросовісної торгівлі за 2008-й рік зможе зобов’язати видавця залишити гру в технічно-функціональному стані (наприклад, із робочим оффлайн-режимом). І це все якраз стосується Ubisoft та The Crew – що б вони не прописували в ліцензійній угоді. Будемо очікувати набору цією петицією сотні тисяч голосів і винесенню питання на дебати в парламенті – бо ґрунт для просування регуляцій щодо подібного закриття ігор справді є.