Дайджести

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 7-13 грудня

The Game Awards 2022 і велетенська кількість анонсів. Microsoft і Activision у глибокій біді.

Зміст

  • 1 Нагороди – другорядне

  • 2 Бідна транснаціональна корпорація…

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 7-13 грудня

Нагороди – другорядне

The Game Awards 2022 нарешті пройшов. І, як і минулого року, оголошення переможців було далеко не тим, за чим прийшли глядачі. Бо цьогоріч усе було вельми очевидно, та й із думкою геймерів складно рахуватися, коли вони насилають ботів на голосування щоби переміг Genshin Impact. Анонси – це справжня головна зірка шоу, тож давайте коротко пройдемося по ним.

Final Fantasy XVI отримала дату виходу – 22 червня 2023-го – а порт на ПК буде не раніше 2024-го. From Software анонсували свій перший великий не-соулзлайк за 10 років – Armored Core VI: Fires of Rubicon, про який ми вже писали в Телеграм-каналі. Показали й Hades 2 – про це також був пост. Творець Біошоку, Кен Левін, затізерив свій новий проєкт – Judas – який буде ще одним наративним шутером від першої особи. Коджіма офіційно анонсував Death Stranding 2 – і, що цікаво, помітив цю назву гри як “робочу”. Star Wars: Jedi Survivor вийде 17-го березня, Diablo IV – 6-го червня, Street Fighter 6 – 2-го червня, а Suicide Squad: Kill the Justice League – 26-го травня.

Tekken 8 отримав сюжетно-геймплейний трейлер, і в ньому показали Джюн Кадзаму – матір Джіна, яка померла за сюжетом другого Теккену, але повернеться у вісімці як ігровий персонаж. Анонсували DLC Burning Shores для Horizon Forbidden West, яке вийде 19-го квітня, та PvP-гру по Крешу – Crash Team Rumble. Показали геймплей Warhammer 40,000: Space Marine 2, а також нову гру від творця Celeste – Earthblade. По Байонетті вийде спін-офф-пріквел, Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon, а по Хеллбою – стильна відеогра, Hellboy Web of Wyrd. У шутері Crime Boss: Rockay City буде купа акторів-зірок – у тому числі Чак Норріс – а Lords of the Fallen – не дуже вдала гра 2016-го року випуску – отримає масштабний соулзлайк-ребут. Sony вирішили потішити й ПК-шників: The Last of Us Part I і Returnal будуть портовані на комп’ютери.

Анонсів у той день було значно більше – від Remnant 2 до колаборації між Dead Cells і Castlevania. Але навіть цього переліку вистачить, щоби зі впевненістю заявити: цей The Game Awards пройшов на славу, й у наступному році геймерам точно буде у що пограти. Принаймні, якщо половину цих проєктів не перенесуть.

Бідна транснаціональна корпорація…

Але когось на вищеосвітленому шоу помітно не вистачало. І цей хтось – це Microsoft, які наразі ведуть судову боротьбу за право поглинути Activision Blizzard King й отримати велику перевагу в цій консольній війні. Причина відсутності Майків на The Game Awards тісно пов’язана з цим: компанія намагається не робити зайві анонси, щоби не давати додаткових аргументів проти себе в суді, й ця стратегія в довгостроковій перспективі може зіграти злий жарт із компанією. Бо анонси треба робити: і Starfield, і Redfall, і багато іншого.

Але мало “не виглядати погано” на суді – потрібно презентувати себе в позитивному світлі. Саме це Microsoft і намагалися зробити заявами про те, що вони не тільки готові випускати Call of Duty на PlayStation, не тільки продовжать продавати їх у Steam, але й… Вже уклали 10-річне зобов’язання випускати їх на консолі Nintendo. Ґейб Ньювел доволі прямолінійно відповів на це тим, що Microsoft надсилали Valve подібний контракт, але компанія відмовилася, бо не бачить сенсу примушувати Call of Duty до випуску в своїй крамничці. Відповідь Нінки була значно більш цікавою: “Nintendo підтверджує точність заяви Microsoft. Нам більше нічого повідомити на цю тему.” – тобто, зобов’язання ці компанії дійсно уклали, Майки ними похизувалися, але можливість їх реалізувати відсутня.

Подібні кроки, вочевидь, не виглядають переконливо не тільки для британської антимонопольної служби, але й для американської Федеральної Торгової Комісії. У їхній заяві сказано, що при поглинанні Activision Майкрософтами, остання “отримає контроль над топовими відеоігровими франшизами” й це “нашкодить конкуренції на ринку ігрових консолей і сервісів підписки”. ФТК також відмічають, що Microsoft вже має історію “подавлення конкурентоздатності консолей-суперників”, наводячи в приклад поглинання ZeniMax і її дочірню Bethesda.

Іронічно те, що Sony так само нерідко купляє ексклюзивність франшиз (як-от Final Fantasy, яка може ще вийде на ПК, але точно не на Xbox) і відеоігрового контенту (зокрема й додаткові режими в тій-таки Call of Duty). Так само вона й купила студію Bungie у відповідь на придбання Microsoft, про що американська корпорація вже згадувала в розбирательстві. Але скільки б Microsoft не доводили домінацію Sony на консольному ринку, коли вони долають її через поглинання одного з найбільших американських видавців відеоігор, в очах ФТК вони виглядають неначе московити, які борються з англо-саксонською гегемонією шляхом створення власної. Хтозна: можливо, якби Microsoft подали до суду на Sony, у виграшній позиції були б саме вони.