Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 29 вересня – 8 жовтня
Відеоігрова індустрія колапсує: Epic звільняють сотні працівників, інді-розробники закриваються, а Bungie звинувачують у расизмі. Ремастер Hitman: Blood Money та очікуваний кінець старих консолей Nintendo.
Зміст
Відео на Youtube
https://youtu.be/H02DgD4t1gs
Профсоюзи це не виправлять
2023-й рік в ігровій індустрії демонструє хвилюючий тренд на масові звільнення: складно перерахувати всі компанії, в яких вони відбулися, проте серед найбільших – Microsoft, Ubisoft, BioWare, Blizzard, Naughty Dog, CD Projekt. Нещодавно ми оглядали в нашому Телеграм-каналі звільнення в Telltale, які навіть не афішувалися допоки про них не розповів один із колишніх працівників.
Тепер же, хвиля звільнень дійшла й до Epic Games: компанія звільнила безпрецедентну кількість співробітників – 830 осіб, або 16% від усіх! Головним чином, Епіки “позбулися” сервісу музики Bandcamp і лишили без роботи більшість SuperAwesome. Проте це не єдині, кого заділи ці звільнення: чимало розробників ігор, які раніше працювали на Epic, повідомили у Твіттері про те, що шукають нову роботу. Голова компанії Тім Свіні назвав це “кроком для виживання” Epic, бо компанія вже певний час витрачала більше, ніж заробляла. Очевидно, що в цій ситуації значно більше винуватий нерозумний розподіл фінансів з боку керівництва, ніж дії звільнених робітників. Проте зменшення премій головам компанії, як це пропонують деякі вестерни, ситуації не виправить – бо мова не про одноразову кризу, а про постійні завеликі витрати, які треба урізати.
Але якщо Епікам цілком реально знову стати прибутковими, то інді-розробники зі студії DANG! вирішили, що час закриватися. Творці, відповідальні за шутер Boomerang X, вирішили не робити професійний твіт, тому вони просто написали прощальний текст у віндовсівському блокноті. В ньому йдеться про те, що команда не змогла знайти фінансування їхньому наступному проєкту й у них закінчилися гроші. Розробники підуть своїми шляхами, проте не виключають, що ще колись зберуться разом для створення невеликої гри.
Проте навіть це ще квіточки в порівнянні з тими звинуваченнями, які вилилися на Bungie – розробників лутер-шутера Destiny. Колишня менеджерка з персоналу Інґрід Альм подала скаргу у вашингтонський суд. Причиною тому став, на її думку, расизм у студії: їй дали задачу розслідувати ефективність єдиного чорношкірого робітника в команді на 50 осіб. У підсумках свого розслідування, Альм порадила наглядачу тої команди піти на “курси з різноманітності” й поскаржилася на нього “директору з рівності та інклюзії” (так, у західних компаніях дійсно існують такі посади). На це наглядач озлобився й у результаті кількох попереджень жінку було звільнено з посади HR.
Відповідь Bungie категорична: вони обережно заперечують, що весь цей інцидент взагалі ставався. Вони найняли для справи адвокатесу Мері ДеПаоло Хаддад, яка спеціалізується на боротьбі проти позовів щодо безпідставних звільнень. Не можна виключати те, що чорношкірий працівник дійсно був неефективний, бо в сучасних США подібне звільнення в будь-якому разі сприймалося як расизм. Проте важливо відмітити, що щодо Bungie вже виходило розслідування IGN про їхню токсичну культуру на роботі – яке, щоправда, датується 2021-м роком.
…але є один великий нюанс…
Неочікувано для всіх, IO Interactive і Feral Interactive анонсували Hitman: Blood Money Reprisal – розширений ремастер старої гри в культовій стелс-франшизі, в який додадуть чимало покращень із новіших частин. Проте він вийде не на ПК чи консолі нового покоління: тільки на Nintendo Switch, iOS й Android. Найбільша претензія фанатів гри, однак, не в цьому: в трейлері чітко видні фрагменти з критично-низьким фреймрейтом, при тому що її графіку складно порівняти навіть із тим, що зараз роблять розробники безкоштовних мобільних ігор! На телефони проєкт має вийти цієї осені, на Світч – узимку (чітких дат нема).
Останні новини на сьогодні, натомість, будуть цілком очікуваними. У квітні 2024-го року, всі онлайн-сервіси та сервери ігор на Nintendo 3DS та Wii U припинять своє функціонування. Очікувані ці новини тому, що перша з консолей вийшла в 2011, а друга – в 2012. Так само очікувано й закриття серверів Gran Turismo Sport, підтримка якої протривала 7 років: це станеться 31-го січня наступного року. І, завершуючи дайджест на позитивній (але не менш очікуваній) ноті – Diablo IV вийде в Стімі. Ця гра є найкраще-сприйнятою від Blizzard за останній час, тож наврядчи 17-го жовтня, коли вона стане доступною в крамниці від Valve, повториться провал Overwatch 2.
Читають зараз
Ricochet встановила новий рекорд онлайну завдяки жарту фанатів
Розробники AC Shadows використовували перенесення релізу, щоб краще відполірувати гру
Стисло про презентацію Nintendo Switch 2
Схожі статті
17 Квітня, 2025 1 хвл
14 Квітня, 2025 1 хвл
12 Квітня, 2025 1 хвл