Дайджести

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 28 серпня – 7 вересня

Моддинг-сцена Starfield потрапила в драму одразу після виходу гри: ентузіаст додав до моду DRM, але його взламали. Nintendo в деталях презентували ігровий процес Super Mario Bros. Wonder.

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 28 серпня – 7 вересня

https://youtu.be/8oMML2jWtfs

Ера платних модів

1-го вересня фінальна версія Старфілда вийшла в ранній доступ. І крім сонібоїв, які не мають можливості в неї пограти, критики й звичайні гравці сходяться в думці, що гра щонайменш хороша. Що звично для ігор від Bethesda, до Старфілду дуже швидко почали з’являтися моди. Один з них був анонсований ще до виходу: люди помітили, що в грі не буде підтримки DLSS, і тож ентузіаст PureDark пообіцяв зробити в день релізу мод, який її додасть (про це ми писали в одному з минулих дайджестів).

PureDark виконав свою обіцянку – проте з одним нюансом. На NexusMods він безкоштовно виклав мод на підтримку DLSS2; вже через день на patreon за підписку від $5 зробив доступним мод на підтримку DLSS3. В платних модах немає нічого нового: на того-таки П’юрДарка платно підписані на момент написання статті 9,788 осіб – і, на що преса часто забуває звернути увагу, моддер випускає там багато модифікацій для різних ігор вже довгий час (тобто він набрав таку авдиторію не тільки завдяки Старфілду).

Проте цього разу, знаючи попит на цю функцію серед володарів відеокарт 40-ї серії, PureDark вирішив додати анти-піратський захист! Це, закономірно, обурило гравців, і наново розпалило дискусії не тільки про DRM, а й про платні моди як явище. Вже через два дні після виходу творіння П’юрДарка, його крякнув інший ентузіаст, а гравці розділилися на тих, хто все одно підтримує модороба, і тих, хто адвокує за систему вільних пожертв замість платної підписки. Сама Bethesda поки що не давала коментаря на цю ситуацію.

Дивовижно!

31-го серпня Nintendo провели Super Mario Bros. Wonder Direct: 15-хвилинне шоу, присвячене наступній 2Д-грі про Маріо. Вони розповіли про сюжет гри: його події відбуваються не в Грибному, а в Квітковому Королівстві, де Бавзер за допомогою Дивовижної Квітки зливається з замком принца Флоріана. Задачею Маріо, Луїджі, Піч, Дейзі, двох Тоадів і Тоадетт, а також чотирьох Йоші та Неббіта буде повернути все в норму. Нам також продемонстрували чимало локацій нового королівства, між якими ми здебільшого подорожуватимемо в лінійному порядку; проте є й деякі хаби, які дозволять нам обирати порядок проходження рівнів.

На відміну від минулих 2Д-Маріо, перші 7 з названих вище персонажів не будуть відрізнятися одні від одних у здібностях пересування. Йоші та Неббіт, однак, матимуть одну особливість: вони не отримують шкоди й можуть померти тільки від бездонних ям – тож їх можна вважати легким режимом цієї гри. Йоші також зможуть ненадовго парити в повітрі. Купа ворогів у цій грі матимуть нові цікаві дизайни й далеко не на кожного достатньо буде просто настрибнути. У їхньому побитті вам допоможе велетенська кількість нових креативних павер-апів – рівно як і старих, які в цю гру повернуться. І, звісно ж, найбільшим нововведенням будуть Дивовижні Квітки, які перевтілюватимуть рівні й додаватимуть до них небачені ще в Маріо ґімміки.

Деякі гравці можуть бути розчаровані тим, що більшість персонажів не відрізняються одні від одних. Проте одна механіка покликана повернути в гру подібне різноманіття: значки. Ви можете одягнути на свого персонажа один значок, який додає або суттєво модифікує одну здібність пересування вашого персонажа. Деякі значки можна відкрити виконуючи челендж-рівні, а деякі – придбавши їх у магазині. У ролику також показали як працюватиме локальний кооператив та онлайн-мультиплеєр. Вони працюватимуть абсолютно по-різному: останній, неочікувано, більше нагадуватиме ММО-інтеракції, аніж строго-командну роботу.