Дайджести

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 23-29 вересня

Microsoft дає жорстку відповідь Sony щодо “неконкурентності” угоди з Activision. В Overwatch 2 халявщикам доведеться відкривати героїв із першої частини. Суперник Монстер Хантера від EA отримав ім’я, й виявився майже не клоном. Були злиті скріншоти порту Returnal на PC – там буде DLSS і FSR.

Зміст

  • 1 “Дайте нам можливість конкурувати”

  • 2 Кожен тиждень – нове дно

  • 3 …але ж ЕА обіцяли, що це не клон!

  • 4 А чом би й ні?

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 23-29 вересня

“Дайте нам можливість конкурувати”

В інтерв’ю з Bloomberg, голова Microsoft Сатья Наделла обговорив злиття Activision Blizard King із його компанією. Зокрема, розмова торкнулася й Sony, яка нещодавно жорстко розкритикувала умови домовленості між нею та Microsoft щодо виходу на PlayStation нових частин Call of Duty. Буцімто, таке придбання є неконкурентним. Нагадаємо, що Управління з питань конкуренції та ринків Сполученого Королівства веде розслідування саме на цьому ґрунті.

Слова Наделли щодо даного питання співпали з тим, про що ми писали минулого разу: Sony, яка наразі є непорушним конкурентом Майків на ринку консолей, випереджає американську компанію не в останню чергу завдяки крупним придбанням ексклюзивностей та студій. Наприклад, Bungie – не тільки колишніх розробників Halo, але й володарів найпопулярнішого MMORPG-шутера Destiny 2. У кожному щорічному Call of Duty, PlayStation мав якийсь ексклюзивний контент – що також не сприяє конкурентності. Тож, каже Сатья, “Якщо це про конкурентність – дайте нам можливість конкурувати”.

Кожен тиждень – нове дно

Де Microsoft, там і Activision Blizzard – а вона вкотре лажає (хоч на цей раз усе не так однозначно). Не встигли фанати Overwatch змиритися з тим, що гра, за яку вони заплатили $60, тепер буде фрі-ту-плеєм; не встигли Бліззи анонсувати подарунки старим гравцям (хоча б обов’язковий значок у профілі “Я не лох”)… Як виявилося, що в безкоштовних гравців і контента з першої частини не буде.

Бо їм їх потрібно буде відкривати. І не тільки їх, але й режими гри та голосовий чат. З одного боку, все (зі слів Blizzard, а їм як ми знаємо можна довіряти) не так погано як здається: усе вищевказане гравці мають здобути вже протягом першої сотні матчів, а робиться це не з ціллю набити кишені грошима, а щоби полегшити й упорядкувати досвід новачків.

Однак така система, у разі якщо її не можна відключити, не працюватиме в Овервотчі – високо-командній грі, де голосовий чат архіважливий, а зміна героя може виграти вам матч. Навіть якщо це не так погано, це все ще не заміна якісному туторіалу й режиму випробувань, і до того ж ускладнить матчмейкінг для перших матчів і перетворить останні на “неповну” версію гри.

…але ж ЕА обіцяли, що це не клон!

Про те, що EA об’єднали зусилля з японською студією Omega Force для створення клона Monster Hunter, ми вже повідомляли. Доволі швидко стався й офіційний анонс цієї гри: вона носитиме назву Wild Hearts, і хоча бере від Toukiden (минулої спроби Omega Force позмагатися з Monster Hunter) японську міфологічну естетику й каркас геймплею, додає до формули будівництво невеликих споруд, які допомагають у боротьбі з монстрами.

Як геймплейно, так і графічно проєкт виглядає цікаво, й вийде він зовсім скоро – вже 17-го лютого наступного року. Хоч йому й не вдасться зовсім відмити репутацію клона грінділки від Capcom, це не обов’язково є поганою річчю, якщо гімміка з будівництвом буде весело реалізована.

А чом би й ні?

Схоже, збірка Returnal для PC, яку засвітили самі розробники, була зроблена не лише для дебагінгу. Housemarque дійсно планують випустити цей рогалик на PC, що підтверджують скріншоти з налаштуваннями графіки. Зокрема, в них видніється рейтрейсинг, а також технології DLSS від Nvidia та FSR від AMD. Ця гра й раніше виглядала доволі вражаюче як на інді, тож попри те, що геймплейно вона не сильно виділяється, на ПК і їй знайдеться місце.