Дайджести

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 20-26 квітня

Найголовніше з Nintendo Indie World Showcase за квітень 2023: Blasphemous 2, Oxenfree 2 та Teslagrad 2. Продюсер у Blizzard звинувачує керівництво в останніх провалах студії. Інші ігрові новини: Sega of America об’єднуються в профспілку, Sony ціляться в мультиплеєр.

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 20-26 квітня

Парад сіквелів

Останній Indie World Showcase, який пройшов 19-го квітня, був невеликим, але на ньому було кілька значимих анонсів.

Зокрема, показали перший трейлер Blasphemous 2: хоча візуально гра майже ідентична першій частині, розробники попрацювали над виправленням “одномірності” бойовки та механік пересування. Тепер у нашого персонажа буде значно більше здібностей, а також цілий арсенал зброї (в оригіналі вся гра проходилася одним і тим самим мечем). Також розкрили дату релізу Oxenfree II: Lost Signals, яку нещодавно перенесли – вона вийде 23-го липня цього року. Тим часом Teslagrad 2 вже вийшов – рівно як і ремастер першої частини.

Що ж до не-сіквелів, показали новий трейлер ритм-гри Rift of the NecroDancer, Mineko’s Night Market отримує дату виходу після восьми років розробки (26 вересня цього року), продемонстрована відеоігрова адаптація настільної гри Quilts and Cats of Calico, підтверджено що метроїдванія ANIMAL WELL вийде наступного року, а Five Nights at Freddy’s Security Breach – вийшов на світч у день трансляції. Cult of the Lamb отримала доповнення Relics of the Old Faith, а Shovel Knight: Pocket Dungeon – оновлення з двома новими персонажами.

“Ліваки” знову винуваті?

Поточний продюсер World of Warcraft, Адам “Glaxigrav”, заявив у Твіттері, що Blizzard втрачає велику кількість чудових працівників через небажання дослухатися до тих, хто відповідальні за їхні ігри – і як результат якісь останніх страждає. Все, за словами Адама, доходить до того, що створюються “кризові мапи” того, що Blizzard може й не може випустити. Його фрустрацію доповнила геймдизайнерша WoW, уточнивши, що примусове повернення працівників в офіс під час COVID-19 (так-так, у США досі триває пандемія) є головною причиною, чому співробітники уходять.

IGN взяли з цього приводу коментар у прес-секретаря Blizzard, і він адресував лиш те, що команда WoW не створює кризисні мапи, додавши що “приймати рішення” – це “повсякденна частина розробки ігор” (тобто, як і будь-які слова прес-секретаря великої компанії, вони не несуть особливого сенсу). З іншого ж боку, слова Адама, як би того не хотіли деякі коментатори, сенс мають: це не програміст-трансгендер приймає рішення про “репрезентацію” у вигляді пришиття чоловічих голосів жіночим персонажам чи навпаки; у корпораціях, його приймають і не продюсери чи геймдиректори, а “ефективні” менеджери, які крізь дим дорогих цигарок бачать, що це модно й може продати комусь гру.

І коли ті самі “люди в костюмах” приймають рішення повернути всіх в офіс – навіть тих, хто може виконувати свою роботу з дому – це знищує мотивацію розробників як проявляти старання в роботі, так і добиватися змін на місці роботи. Сподіватимемося, що всі талановиті люди, які покинули Blizzard, зможуть створити свої інді-студії чи доєднатися до вже-існуючих.

Американські відділи японських компаній

Тим часом у Sega of America справи виглядають значно краще з погляду працівників. Адже 144 робітника з різних відділів об’єдналися щоби створити новий профсоюз із допомогою Національної ради з трудових відносин. Вони кличуть себе AEGIS-CWA і вимагають цілком стандартних речей: вища найменша платня, збалансовані графіки роботи, чітко-визначені обов’язки всіх позицій та можливості кар’єрного росту тощо. Вибори щодо створення профсоюзу пройдуть незабаром – якщо тільки керівництво Sega of America не визнає AEGIS-CWA заздалегідь.

Щодо Sony ж, вони придбали Firewalk Studios – яка ще не випустила жодної гри, але планує це зробити вже під брендом PlayStation Studios. Подробиць щодо цього проєкту майже немає, але відомо, що він буде мультиплеєрним – і це добре вписується в останні дії Sony: компанія, схоже, планує створити якомога більше багатокористувацьких ігор, зокрема по вже відомим франшизам на кшталт The Last of Us і Horizon.

Разом із цим, Sony не забуватиме й про свою сингплеєрну авдиторію: згадану дилогію Horizon, як підтвердив пост про ухід Енджі Сметс із позиції голови студії, планують зробити трилогією: “Ми маємо повну впевненість у нашому новому керівництві, яке веде Guerrilla до світлого майбутнього, розширюючи світ Horizon наступною пригодою Алої та нашим захоплюючим онлайн-проектом”.