Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 14-20 грудня
Федеральна Торгова Комісія лютує: після справи проти Microsoft, вони оштрафували Epic Games. Схоже, що Sony планує сфокусуватися на онлайн-іграх – у тому числі змагальних.
Зміст
Слухняний Свіні
Минулого тижня ми згадали Федеральну Торгову Комісію. Цей американський орган почав судовий розгляд із Microsoft щодо їхнього поглинання Activision та позбавлення PlayStation франшизи Call of Duty. З тих пір, справа не сильно просунулася вперед – лиш президент Microsoft Бред Сміт видавив із себе ще один аргумент на користь цієї угоди: “У Sony ексклюзивів більше”. Наврядчи це справить враження на комісію, однак – бо мова в справі йде не про кількість, а про частку в ринку.
Однак на цьому ФТК не спинилася: вона змусила Epic Games виплатити $520,000,000 відшкодувань за “дизайнерські махінації… які обманюють мільйони гравців у скоєння ненавмисних покупок”. Якщо точніше, то компанія Тіма Свіні через специфічні стандартні налаштування профілів порушувала конфіденційність своїх гравців (у тому числі неповнолітніх), а також мала у своїх іграх контрінтуїтивне, непослідовне та заплутане розташування кнопок, яке могло призвести до небажаних мікротранзакцій – бо EGS може стягувати гроші без зайвої авторизації споживача.
ФТК стверджує, що Epic Games проігнорували більш ніж мільйон скарг користувачів на останню з наведених проблем. Мало того – комісія також звинувачує Epic Games у тому, що попри заклики робітників вимкнути голосовий чат за замовчуванням у Fortnite, бо в ньому регулярно цькують дітей, компанія протидіяла цьому рішенню.
Самі Епіки відповіли на всі ці звинувачення в своєму блогпості – але, так як це не твіттерні активісти, а державна установа, не можна було просто вибачитися. Довелося не тільки сплатити штраф, але й запропонувати та прийняти зміни у своїх практиках, які зроблять EGS і Fortnite більш зручними для споживачів. Приємно бачити, як показовому борцуну за справедливість Тіму Свіні доводиться платити за своє лицемірство.
Тепер не тільки кіно
Вчора був анонсований, на перший погляд, черговий перехід розробника зі студії в студію: колишній геймдиректор Valorant Джо Зіґлер був прийнятий до Bungie. Над чим він там працюватиме – поки що невідомо, однак було б закономірно, якщо його зробили дизайнером PvP-режиму Destiny 2…
…Могли б ви подумати, але не так швидко: варто згадати, що Bungie ще з липня цього року не є самостійною студією. Її викупила Sony, яка планувала залучити колишніх розробників серії Halo до створення нового змагального шутеру з кодовою назвою Project Matter, і Bungie вже певний час наймала для нього різноманітних розробників. Вірогідно, Джо потрапив саме в цю команду.
І схоже, що ті студії, які Sony використовує для одиночних сюжетних пригод, теж будуть залучені до створення довготривалих мультиплеєрних ігор. Деякі з них були підтверджені ще минулого року, але їм не приділили достатньо уваги – як от The Last of Us: Factions, який, після анонсу ще в 2019, досі розробляється; а якісь, на кшталт мультиплеєрного Horizon, були підтверджені лише цього тижня.
Всього ігор-сервісів від Sony планується близько десяти, й нескладно зрозуміти навіщо вони компанії. Попри всю привабливість їхніх ААА-блокбастерів для масового гравця, найприбутковішими на консолі все ще лишаються онлайн-проєкти. І перспективи відсутності Call of Duty на PlayStation лякають Sony, тож та вкладається в розвиток саме цього сектору. Вже через кілька років стане видно чи були ці інвестиції того вартими.
Читають зараз
Ricochet встановила новий рекорд онлайну завдяки жарту фанатів
Розробники AC Shadows використовували перенесення релізу, щоб краще відполірувати гру
Стисло про презентацію Nintendo Switch 2
Схожі статті
17 Квітня, 2025 1 хвл
14 Квітня, 2025 1 хвл
12 Квітня, 2025 1 хвл