Дайджести

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 13-20 травня

Позитивні зрушення для Microsoft й Activision: Take-Two, Євросоюз і Китай підтримують поглинання. Blizzard пробили чергове дно: RPG-режим в Overwatch 2 був відмінений. Студія, яка розробляє Project Sirius, усе ж постраждала від звільнень. MMO від Amazon у всесвіті Lord of the Rings, спін-оффи Dead by Daylight та інші новини ігор.

Найгарячіші новини відеоігрової індустрії за 13-20 травня

“Що добре для них - добре й для індустрії”

Поки Microsoft бореться з британським державним апаратом за дозвіл на поглинання Activision, в інших світових ринках в них на диво не виникає проблем! Європейський Союз на своєму сайті виклав заяву про те, що дозволяє злиття двох компаній, і що цим Microsoft не зможуть суттєво нашкодити конкурентам; так само дали свій дозвіл Японія та Китай – країни з протилежних геополітичних таборів – не кажучи вже про Україну, яка це зробила ще наприкінці квітня. Сумарно, на бік Microsoft встало 37 країн із більш ніж 2 мільярдами жителів.

Особливо палко, однак, компанію підтримують не країни, а інші видавники ігор. До прикладу, Take-Two, бос якої, Штраус Зельник, прямо каже в діалозі з IGN: “Що добре для них – добре й для індустрії”. Він прокоментував причину блокування угоди, яку дали органи Великобританії з питань конкуренції та ринків (нею є хмарні сервіси) тим, що хмара є способом дистрибуції продукту, а не бізнес-моделлю. І в Зельника є причини так вважати: Microsoft наврядчи планує монополізувати хмарний ґеймінг, коли вони підписують 10-річні угоди з іншими компаніями, які надають хмарні послуги – зокрема, нещодавно Gears 5 стала доступною в Nvidia GeForce Now.

Вірогідно, Майкрософтам усе ж вдасться продавити британські інстанції – але найскладніша битва буде з американською федеральною торговою комісією, яка й досі твердо стоїть на боці Sony в цьому питанні.

Над чим вони працювали всі ці роки?!

Тільки Activision Blizzard можуть генерувати навколо себе стільки новин; але якщо у випадку зі злиттям із Microsoft вони цікаві й дискусійні, нові зашквари Blizzard не перестають дивувати й зневірювати колишніх фанатів. Цього тижня, вони стосуються Overwatch 2 – того самого, розробка RPG-шного PvE-режиму для якого затримала випуск нового контенту для мультиплеєру першої частини: команда, яка працює над грою, повідомила, що цей режим був відмінений – адже, попри те що вже були задизайнені цікаві боси та таланти персонажів, подальша розробка й відбалансування займе ще невизначену кількість часу. І, як ми всі чудово розуміємо, бідна інді-студія Blizzard не має ресурсів на подібний проєкт, який може в результаті не окупитися.

Фанати гри, закономірно, обурені цим рішенням – і чому їм не бути обуреними, зважаючи на те, що роки розробки були витрачені ні на що? Єдине, що залишилося від цих розробок – це сюжетні місії, які містяться в презентованій розробниками дорожній мапі – але ті будуть без системи прогресії чи цікавого побічного чи пост-ґейм контенту.

Хвиля звільнень триває

Тільки ми в минулому дайджесті зраділи, що мультиплеєрний спін-офф Відьмака, Project Sirius, не був відмінений, а натомість переформатований, і що розробники в новій хвилі звільнень не лишилися без роботи, як частина таланту студії The Molasses Flood, яка розробляла проєкт… Лишилася без роботи – якраз через зміну дизайнерського напряму, через який багато ролей з минулого бачення гри виявилися непотрібними.

Сумарно був звільнений 21 розробник у США та 8 у Польщі. На відміну від інших звільнень, ці робляться не з метою здешевити виробництво, й тому це наврядчи негативно відобразиться на грі (можливо навіть навпаки), але це тим не менш є частиною ширшого тривожного тренду в ігровій індустрії.

Новий старий світ

Цього тижня сталося чимало анонсів. Про частину з них ми вже доповідали в своєму Telegram-каналі, як-то про Mortal Kombat 1 та виток списку бійців, що потраплять у перший його Kombat Pack; чи про те, що були розкриті геймплейний трейлер і дата виходу сіквелу до Lords of the Fallen. Далі ж у дайджесті – те, що ми оминули.

Amazon Games офіційно анонсували MMO за мотивами Lord of the Rings, за яке взялися розробники New World і яке наразі знаходиться на ранніх стадіях розробки. Віце-президент студії, Кристоф Гартманн, наголосив, що цей проєкт буде окремим не тільки від Lord of the Rings Online 2007-го року випуску, але й іншої ММО в цьому всесвіті, яке Amazon відмінили в 2021-у (але вона й недовго розроблялася).

Розробники Dead by Daylight провели стрім на честь 7-річчя гри, й окрім анонсу грабельного Ніколаса Кейджа, про якого ми теж розповідали в Телеграмі, анонсували розробку двох спін-оффів: одного – від Supermassive Games у стилі їхнього ж Until Dawn, а іншого – від Midwinter Entertainment, який буде мультиплеєрною PvE-грою. Коли вийдуть ці тайтли – поки що невідомо.