Найгарячіші новини кіберспорту за 9-16 листопада
Нові решафли в Доті та КС: усі цьоготижневі зміни в складах команд. Overwatch League офіційно припиняє існування.
Зміст
Відео на Youtube
Єдиний щирий українець на всю Індію
Минулого тижня ми почали оглядати решафли на сцені Доти, які почалися після The International. Цього разу ми продовжимо й додамо до них кілька новин зі сцени КС. Ми зупинилися на 9 листопаді: в той день аж три команди анонсували зміни в складах. Team Secret повернули MidOne і BOOM, перевівши Armel в інактив, а також замінили тренера Heen на ah fu. У Tundra Esports натомість два гравця пішли з команди – мова про Sneyking і skiter. Одразу за цим з’явилися чутки, що Falcons – саудитська організація – придбає цих двох кіберспортсменів. Ті висвічувалися в списках Falcons на FACEIT.
На наступний день із TSM пішов Ari, а Blacklist International додали до складу Abed і Gabbi. 11-го листопада, чутки про Falcons підтвердилися: вони увійшли в Доту з таким складом – skiter, Sneyking, ATF, Malr1ne, і Cr1t-. Новий ростер підписали й дві китайські команди: Team Aster – Erika, Echo, 生死, Frisk і 皮球 – та Invictus Gaming – xNova, BoBoKa, Monet, NothingToSay та JT-. 12-го листопада nouns підписали Fly, Gunnar і Lelis, а також взяли Stormstormer і Yuma як стенд-інів у кваліфікаціях на ESL One Kuala Lumpur 2023. Wisper й Ari змінили регіон і приєдналися до OG, BOOM Esports підписали Pakazs і Matthew (колишніх гравців EG), Malik приєднався до PSG.Quest, а росіянин DM разом із No[o]ne- доєдналися до Entity. На останньому хотілося б зупинитися, бо хоч команда й індійська, в ній грають два московити й один білорус. Це не сильно смутило українця Noone-а, який виправдав своє приєднання тим, що ці росіяне “проти війни”, й він хоче представляти Україну на найвищому рівні – “прямо як хлопці з Team Spirit”. Чому б у такому разі не податися в команду без росіянців – гравець не уточнив.
Останні решафли відбулися 13-го листопада. Talon Esports підписали новий ростер із Jhocam, Ws, Akashi, і ponyo (п’ятий гравець поки що невідомий), а нова в світі Доти організація Aurora підписала колишніх гравців Talon: 23savage, Jabz, Oli і Q, разом із Armel із Secret. Після цієї дати на сцені Доти настає пауза (але, вірогідно, коротка), й тож час переходити до новин зі сцени КС. Зокрема, цього тижня колишній склад Bad News Eagles був підписаний організацією Guild Esports і буде грати під теґом Guild Eagles; а M80 відпустили Wolfy, звільнивши таким чином місце для slaxz, який приєднався 13-го листопада. Також roeJ приєднався до Preasy, а в OG перевели в запас FASHR, дозволивши йому розглядати пропозиції інших команд. Без сумнівів, іще багато команд мають плани змінити склад напередодні першого змагального сезону з CS2 – проте поки що більшість інформації щодо цього на рівні звітів, інсайдів та чуток.
Стоп, вона що, тільки зараз вмерла?!
Приблизно рік тому ми востаннє висвітлювали в дайджестах Overwatch League, а саме – решафли на її сцені. Але це не тому, що в ній нічого не відбувалося: 1-го жовтня завершився останній гранд-фінал цієї ліги. Причому вже тоді всі розуміли, що це останній раз, коли збирається ця ліга, її гравці та кастери. Ми ж не освітили його, бо кіберспортивні змагання з цього колись-популярного геройського шутеру були затьмарені іншими дисциплінами й новинами про жахливість Overwatch 2. Overwatch League мала чимало проблем, більшість із яких зводилися до її недоступності для нових організацій та гравців (ціна створення франшизи в $20,000,000, прив’язаність команд до міст, турніри з Overwatch 2 до його релізу). Проте справжнім останнім цвяхом у її труну став саме провальний псевдо-сіквел, який не вдалося оперативно зробити кращим – лиш іще сильніше зіпсувати репутацію Овервотчу.
9-го вересня Activision Blizzard офіційно повідомили багатьом новинним виданням про те, що Overwatch League закривається. В компанії є бажання пустити кіберспорт з Овервотчу в новий напрямок, про який вони розкажуть у найближчому майбутньому. Проте деякі професійні команди, схоже, не мають часу чекати: велика частина організацій більше не має активного ростеру, Toronto Defiant проводжають Overwatch League постером, який згенерував ШІ, а команди, які лишили свій склад, перемикнулися на контент-мейкінг (як-от Houston Outlaws – фіналісти останнього плей-оффу). Тим командам, які відмовилися від подальшої співпраці з Blizzard, компанія пообіцяла виплатити по $6,000,000 – і для багатьох це кращий варіант, аніж грати в рулетку й ставити на “талановиті” нові винаходи сучасних Блізів.
Читають зараз
Ricochet встановила новий рекорд онлайну завдяки жарту фанатів
Розробники AC Shadows використовували перенесення релізу, щоб краще відполірувати гру
Стисло про презентацію Nintendo Switch 2
Схожі статті
17 Квітня, 2025 1 хвл
14 Квітня, 2025 1 хвл
12 Квітня, 2025 1 хвл