Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту за 9-16 листопада

Нові решафли в Доті та КС: усі цьоготижневі зміни в складах команд. Overwatch League офіційно припиняє існування.

Зміст

  • 1 Відео на Youtube

  • 2 Єдиний щирий українець на всю Індію

  • 3 Стоп, вона що, тільки зараз вмерла?!

Найгарячіші новини кіберспорту за 9-16 листопада

Відео на Youtube

Єдиний щирий українець на всю Індію

Минулого тижня ми почали оглядати решафли на сцені Доти, які почалися після The International. Цього разу ми продовжимо й додамо до них кілька новин зі сцени КС. Ми зупинилися на 9 листопаді: в той день аж три команди анонсували зміни в складах. Team Secret повернули MidOne і BOOM, перевівши Armel в інактив, а також замінили тренера Heen на ah fu. У Tundra Esports натомість два гравця пішли з команди – мова про Sneyking і skiter. Одразу за цим з’явилися чутки, що Falcons – саудитська організація – придбає цих двох кіберспортсменів. Ті висвічувалися в списках Falcons на FACEIT.

На наступний день із TSM пішов Ari, а Blacklist International додали до складу Abed і Gabbi. 11-го листопада, чутки про Falcons підтвердилися: вони увійшли в Доту з таким складом – skiter, Sneyking, ATF, Malr1ne, і Cr1t-. Новий ростер підписали й дві китайські команди: Team Aster – Erika, Echo, 生死, Frisk і 皮球 – та Invictus Gaming – xNova, BoBoKa, Monet, NothingToSay та JT-. 12-го листопада nouns підписали Fly, Gunnar і Lelis, а також взяли Stormstormer і Yuma як стенд-інів у кваліфікаціях на ESL One Kuala Lumpur 2023. Wisper й Ari змінили регіон і приєдналися до OG, BOOM Esports підписали Pakazs і Matthew (колишніх гравців EG), Malik приєднався до PSG.Quest, а росіянин DM разом із No[o]ne- доєдналися до Entity. На останньому хотілося б зупинитися, бо хоч команда й індійська, в ній грають два московити й один білорус. Це не сильно смутило українця Noone-а, який виправдав своє приєднання тим, що ці росіяне “проти війни”, й він хоче представляти Україну на найвищому рівні – “прямо як хлопці з Team Spirit”. Чому б у такому разі не податися в команду без росіянців – гравець не уточнив.

Останні решафли відбулися 13-го листопада. Talon Esports підписали новий ростер із Jhocam, Ws, Akashi, і ponyo (п’ятий гравець поки що невідомий), а нова в світі Доти організація Aurora підписала колишніх гравців Talon: 23savage, Jabz, Oli і Q, разом із Armel із Secret. Після цієї дати на сцені Доти настає пауза (але, вірогідно, коротка), й тож час переходити до новин зі сцени КС. Зокрема, цього тижня колишній склад Bad News Eagles був підписаний організацією Guild Esports і буде грати під теґом Guild Eagles; а M80 відпустили Wolfy, звільнивши таким чином місце для slaxz, який приєднався 13-го листопада. Також roeJ приєднався до Preasy, а в OG перевели в запас FASHR, дозволивши йому розглядати пропозиції інших команд. Без сумнівів, іще багато команд мають плани змінити склад напередодні першого змагального сезону з CS2 – проте поки що більшість інформації щодо цього на рівні звітів, інсайдів та чуток.

Стоп, вона що, тільки зараз вмерла?!

Приблизно рік тому ми востаннє висвітлювали в дайджестах Overwatch League, а саме – решафли на її сцені. Але це не тому, що в ній нічого не відбувалося: 1-го жовтня завершився останній гранд-фінал цієї ліги. Причому вже тоді всі розуміли, що це останній раз, коли збирається ця ліга, її гравці та кастери. Ми ж не освітили його, бо кіберспортивні змагання з цього колись-популярного геройського шутеру були затьмарені іншими дисциплінами й новинами про жахливість Overwatch 2. Overwatch League мала чимало проблем, більшість із яких зводилися до її недоступності для нових організацій та гравців (ціна створення франшизи в $20,000,000, прив’язаність команд до міст, турніри з Overwatch 2 до його релізу). Проте справжнім останнім цвяхом у її труну став саме провальний псевдо-сіквел, який не вдалося оперативно зробити кращим – лиш іще сильніше зіпсувати репутацію Овервотчу.

9-го вересня Activision Blizzard офіційно повідомили багатьом новинним виданням про те, що Overwatch League закривається. В компанії є бажання пустити кіберспорт з Овервотчу в новий напрямок, про який вони розкажуть у найближчому майбутньому. Проте деякі професійні команди, схоже, не мають часу чекати: велика частина організацій більше не має активного ростеру, Toronto Defiant проводжають Overwatch League постером, який згенерував ШІ, а команди, які лишили свій склад, перемикнулися на контент-мейкінг (як-от Houston Outlaws – фіналісти останнього плей-оффу). Тим командам, які відмовилися від подальшої співпраці з Blizzard, компанія пообіцяла виплатити по $6,000,000 – і для багатьох це кращий варіант, аніж грати в рулетку й ставити на “талановиті” нові винаходи сучасних Блізів.