Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту за 4-10 травня

Завершився ESL One Berlin Major, і перша команда кваліфікувалася на The International - але не переможець мейджору. Ростер Nigma Galaxy з Dota 2 розпадається: два гравця пішли за два дні. SicK, професійний гравець у Valorant, був вдруге заарештований за “кримінальне вторгнення”: розкрита наркотична залежність кібератлета.

Найгарячіші новини кіберспорту за 4-10 травня

Перший кваліфікант

З 26 квітня по 7 травня проходив ESL One Berlin Major – другий мейджор у цьогорічному сезоні Dota Pro Circuit із призовим фондом у $500,000. 18 команд з усього світу зібралися на берлінському стадіоні Velodrom щоби позмагатися в першому турнірі патча 7.33 за просування в турнірній таблиці DPC – і ближче до наступного The International.

Турнір проходив за стандартною для Доти схемою: груповий етап, де команди діляться на дві групи, та плей-офф, у який потрапляють найкращі гравці з обох груп. Цього разу у верхню сітку потрапили Gaimin Gladiators, 9 Pandas (так себе тепер кличуть колишні русняві HellRaisers), Team Liquid і PSG.LGD – з групи А; Tundra Esports, OG, Team Spirit, і Shopify Rebellion з групи B. З нижньої плей-офф розпочали Team Aster і Evil Geniuses із групи А та Xtreme Gaming і Talon Esports із групи B, а всі інші команди – BetBoom Team, Extraction, TSM, beastcoast, Team SMG та Invictus Gaming – покинули турнір на груповому етапі.

У плей-оффі, по верхній сітці проїхалися катком Gaimin Gladiators – вони, аж до гранд-фіналу, не програли жодного матчу, скидуючи оппонента за оппонентом до нижньої сітки. З неї ж, крізь непросту серію зустрічей, прорвалися Team Liquid: їх іще на початку турніру скинули в нижню сітку OG, але вони все ж здобули перемогу в п’ятьох інших серіях, що й дало їм місце в гранд-фіналі.

Тим не менш, зробити остаточний камбек Ліквідам не вдалося: з рахунком 3-1, Gaimin Gladiators здобули перемогу на Berlin Major, повторивши результати Lima Major. Але це не значить, що Team Liquid по-своєму не “перемогли”: бо хоч вони й зайняли другі місця на обох цьогорічних мейджорах, вони перемогли на кожному з турів DPC (на відміну від Гладіаторів, які здобували нижчі місця в турах) – і завдяки цьому Ліквіди стали першою командою, яка набрала достатньо очків для забезпечення собі місця на The International 2023! Гладіатори їх теж, скоріше за все, наберуть – але їм для цього потрібно буде ще зайняти пристойне місце на останньому з цьогорічних турів DPC.

Масовий відхід

Nigma Galaxy є одною з іменитих команд у Доті й створена легендарними гравцями зі старого складу Team Liquid – зокрема KuroKy та Miracle-. Однак вона, тим не менш, цього року не мала жодного успіхів у цій дисципліні. Nigma зайняли низьке місце в першому турі DPC й найнижче в другому, а коли в них з’явився другий шанс на DreamLeague Season 19 – вони посіли 13-14 місце й відсікли собі можливість потрапити на Riyadh Masters 2023.

Вже на етапі проведення ESL One Berlin Major, деякі гравці почали “дезертирувати” до інших команд у ролі стенд-інів: SumaiL пішов до Team Aster, а MinD_ContRoL – до OG (замість московитського гравця, хто б сумнівався). І якщо останній лишається в Ніґмі (поки що, принаймні), то SumaiL буде грати в китайській команді не менш як до завершення The International 2023. Крім цього, на наступний же день після Сумаїла, з команди пішов і ATF – він тепер буде грати за Quest Esports, які мають слот у першому дивізіоні західноєвропейського DPC.

Це залишає команду з трьома гравцями – MinD_ContRoL, GH і KuroKy – а також Miracle-, який наразі знаходиться в інактиві. Команді буде складно в такій ситуації знайти новий талант, але проходять чутки, що вона додасть до свого складу керрі-гравця Yuma з D2 Hustlers – і в такому разі або Міраклу доведеться знову встати на мідлейн, або потрібно буде шукати ще одного кібератлета.

Переможці не вживають наркотики

Наостанок, перемкнемося на Valorant – але не на саму гру, її турніри чи зміни в командах, а на одного з гравців. SicK, який наразі знаходиться в інактиві в Sentinels, у березні цього року мав інцидент у дилерському центрі Ferrari: робітник попросив гравця покинути приміщення, а той відмовився й назвав команнію “нешанобливою”, в результаті чого SicK був заарештований за “кримінальне вторгнення”. Ця ситуація здавалася тоді дивною й щодо неї було небагато деталей – лиш те, що гравець мав на той час проблеми з психічним здоров’ям.

Але цього тижня подібна ситуація повторилася знову: SicK був заарештований із тим самим звинуваченням, і хоча подробиць у цього інциденту ще менше, глядачі могли до нього бачити гравця на стрімі в стані наркотичного сп’яніння, а в його твіттері – пости з фотографіями наркотиків. Його друзі прохають не звертати увагу на його пости, а також підтримати його, коли він прийде в норму. Варто віддати належне й організації Sentinels – бо вони, як заявляє Джордж Геддес, не відмовляються від проблемного гравця, а всеціло намагаються допомогти йому та його родині. Сподіватимемося, що SicK зможе владнати свої проблеми й встати на ноги.