Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту за 28 червня – 6 липня

На сцені CS пройшли решаффли. Але не завершилися. Добіг кінця останній тур DPC, розпочався Bali Major.

Найгарячіші новини кіберспорту за 28 червня – 6 липня

https://youtu.be/yzT7fJ7tjJc

Напередодні CS2…

Ще в минулому дайджесті, ми згадували багаточисельні решафли, які наразі проходять на професійній сцені Counter-Strike. Тоді нам здавалося, що вони ось-ось завершаться – і більшість команд на сьогоднішній день справді оголосили зміни в своїх ростерах, але й далеко не всі. Тож сьогодні ми поговоримо про ті склади, в яких вже офіційно відбулися зміни; на чутки ж звернемо увагу вже тоді, коли вони будуть офіційно підтверджені.

Все почалося ще 31-го травня, коли ветеран Team Liquid nitr0 був переведений в інактив. Ця велика новина й запустила ланцюжок інсайдів, велика кількість яких незабаром стала реальністю: самі Team Liquid, наприклад, вже 22-го червня заявили, що інший їхній ветеран – EliGE – йде команди, а на місця його та nitr0 приходять болгарин Rainwaker та московит Patsi. Але EliGE не пішов з про-сцени – натомість, його підібрали Complexity, в якій гравець замінить FaNg. До цього, цей же гравець перемовлявся з Evil Geniuses – командою, яка найрадикальнішим чином змінила свій склад, і розглядала чималу кількість гравців. Але, в результаті, зупинилася на junior, Jeorge, Walco, HexT, заміні RUSH і тренері Axed, на додачу до autimatic – єдиному гравці, який лишився зі старого складу.

Далі підемо в хронологічній послідовності. The MongolZ іще наприкінці травня підписали 910 і mzinho замість ANNIHILATION і Bart4k; Team Falcons додали 20-го червня до своєї команди lauNX, mhL і BOROS на місце misutaaa, Python і kennyS (останній працюватиме на організацію як творець контенту); 21-го червня суттєво оновили команду BIG: до tabseN і Krimbo доєднали prosus, s1n, mantuu й тренера gob b. 22-го червня членами Astralis стали Staehr і b0RUP (вони замінили Xyp9x і gla1ve), а в Team Vitality місце dupreeh посів flameZ. Наприкінці місяця, Saffee та drop перейшли з FURIA Esports до MIBR. FURIA ж натомість підписали FalleN і chelo, які в свою чергу прийшли з Imperial Esports. MOUZ іще не завершили свій новий склад, але додали до нього siuhy та прибрали в інактив dexter-а та JDC. Natus Vincere нарешті прибрали зі складу русню: разом із одним українцем npl, electroNic та Perfecto пішли в інактив (і, вірогідно, пізніше відправляться до Cloud9), а їхні місця зайняли Aleksib, jL та iM. Із OG пішли всі гравці крім F1KU та nexa, якого вивели з інактиву: regali, k1to та FASHR зайняли їхнє місце. І, наостанок, Fnatic відправили снайпера nicoodoz в інактив.

Які ще неймовірні зміни очікують на ростери в цій дисципліні – дізнаємося вже незабаром.

Хороші новини😎

Тим часом у Доті в самому розпалі Bali Major: наступного тижня ми дізнаємося і його переможців, і повний список команд, які отримали запрошення на The International 2023. Однак цього разу в нас теж є про що поговорити – адже матчі другого дивізіону в третьому турі Dota Pro Circuit добігли кінця.

У Західній Європі, слоти в першому дивізіоні за результатами змагань отримали Level UP і Nigma Galaxy; Alliance й IVY тим часом – вибувають із DPC. З північноамериканського регіону, переможцями вийшли Wildcard Gaming і Ravens, а вилетівшими – Nexus Titans і GRIN Esports. У Південно-Східній Азії з відривом усіх обійшли Geek Slate, а поруч із ними розташувалися Neon Esports; не так пощастило командам UD Vessuwan та Vision, яким наступного року доведеться проходити відбори. У Південній Америці в перший дивізіон перейшли Keyd Stars і Universitario Esports, а покинули змагання Qhali та x5 Gaming. В китайському регіоні слоти здобули Holy Grail і Team Zero, а білет додому – iG.Vitality та Limit.

І наостанок – регіон, на який боляче дивитися будь-якому свідомому українцю: в “східній європі” (а насправді – росії) перемогу, на диво, здобули не московити! Natus Vincere лідирували в цих змаганнях, а одразу за ними фінашували Team Sexy: ці команди, за виключенням одного “хорошого росіянина” в останній, повністю складаються з українців і казахів. Натомість у командах, які вилетіли – cybercats і SIBE Team, усе навпаки: лише один несвідомий українець, а всі інші – московити та картопляники. Чудова новина на завершення сьогоднішнього дайджесту.