Найгарячіші новини кіберспорту за 25 вересня – 5 жовтня
Завершився ESL Pro League Season 18. IESF назначили президентом саудівського принца.
Зміст
Відео на Youtube
https://youtu.be/mfc6zpH2Zf4
Останні хвилини Global Offensive
Більше місяця тривав 18-й сезон ESL Pro League: насправді ж, він тривав настільки довго, що CS:GO встигла стати CS2, але про це пізніше. В цій лізі брали участь 32 команди, з яких 15 є постійними партнерами ESL (нагадуємо, що це Astralis, BIG, Complexity Gaming, ENCE, Evil Geniuses, FaZe Clan, Fnatic, FURIA Esports, G2 Esports, Heroic, MOUZ, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, Team Liquid і Team Vitality); двоє – Movistar Riders та 💩virtuspro💩 – кваліфікувалися крізь ESL Challenger Melbourne і Katowice відповідно; троє – 💩cloud9💩, GamerLegion та 9INE були запрошені за світовим рейтингом ESL; ще по три команди отримали слот у турнірі за результатами двох сезонів Челленджер Ліги в різних регіонах (Monte, MIBR і Lynn Vision Gaming за 44-й сезон, Apeks, M80 і 5yclone за 45-й). З European Conference у Про Лігу потрапили Eternal Fire та ORKS (ні, це не ті орки, це поляки); Imperial Esports отримали слот крізь Brasil Premier League, Grayhound Gaming – крізь ANZ Champs, 9z Team – крізь північноамериканські кваліфікації, а Rooster – крізь океанійські.
І, щоби зайняти цю велетенську кількість команд Контр-Страйком на весь місяць, їх розділили на 4 групи й прогнали по сіткам із потрійним вибуванням. З верхньої сітки у плей-офф виходило по дві команди (одна в чвертьфінал, одна в топ-12), а з середньої та нижньої – по одній у топ-16. За результатами цих етапів, у півфіналі зустрілися Monte з NaVi – дві українські команди – та ENCE з MOUZ. Наше опитування показало, що українські глядачі найбільше вболівали за Monte: ті проробили до цього моменту найдовший шлях і вже показали себе здатними перемогти “Народжених Перемагати”. Проте цього разу їм не вдалося цього зробити: NaVi не програли проти Monte жодного матчу, після чого у гранд-фіналі зустрілися з MOUZ. Однак ті виявилися найсильнішими на цьому турнірі, й із рахунком 3-0 забрали перше місце, $200,000 призових, 3000 очків BLAST і слоти в IEM Katowice 2024 та BLAST World Final 2023.
На початку топ-12, Counter-Strike встиг вступити в нову еру: Global Offensive стає для гравців недоступним, і на його місці постає Counter-Strike 2. Проте ESL прийняли рішення продовжити лігу на Global Offensive – що, враховуючи певні зміни в балансі CS2 та її недополірованість, було правильним рішенням. Гравцям потрібно дати час для того, щоби переналаштуватися під нову турнірну гру.
Саудити керують світом?!
Міжнародна федерація кіберспорту вже неодноразово продемонструвала, що є неспроможною й відірвана від кіберспортивних реалій. За останній час вона виникала в інфопросторі лише в контексті скандалів: у червні люди “раптово” дізналися про корупцію в IESF; у серпні – українські “збірні” (так, IESF просуває в кіберспорт ідею “збірних команд”) прийняли рішення не брати участь у “Світовому Чемпіонаті Кіберспорту” (із призовими в $100,000 на дисципліну) через те, що росіянам було дозволено грати під своїм прапором.
Однак цього разу, дивовижним чином, новину складно однозначно назвати поганою. Саудівського Принца Фейсала, який у червні був назначений віце-президентом IESF, відтепер виконуватиме роль президента федерації. Проте лише тимчасово, й одночасно з цим він продовжуватиме знаходитися на посаді віце-президента. Причиною тому стало “раптове” рішення Влада Марінеску піти з посади після всіх драм: саме він захищав права росіян на участь у чемпіонатах – причому не тільки в кіберспорті, а й у дзюдо, федерацію якого він теж очолював. І хоча наївно було б сподіватися, що саудити будуть настільки ж толерантні до росіян, наскільки й до ЛГБТ, в цієї новини є й інша сторона.
З минулорічного викупу ESL та цьогорічної ситуації на сцені Доти (Riyadh Masters 2023, схоже, матиме в кілька разів більший призовий фонд, ніж цьогорічний The International) очевидно, династія Саудів хоче міцно закріпитися в кіберспорті та, за можливості, монополізувати хоча б частину цього ринку. Існує багато думок щодо того погано це чи навпаки добре, але складно заперечувати те, що саудити готові вкладати в цю індустрію шалені гроші, й при правильному їх використанні це безумовно піде їй на користь. Якщо призначення Фейсала на пост президента – це один з перших кроків у поглиненні IESF, то не можна виключати можливості, що саудити зможуть перетворити цю федерацію на щось пристойне, а можливо й значиме.
Проте до цього ще далеко: судячи зі слів Фейсала про “чудову роботу, виконану під видатним керівництвом Влада“, наврядчи за час його президентства відбудеться зміна курсу IESF чи навіть посилення її фінансування. Однак якщо “тимчасове” призначення на дві головні посади перетвориться на “постійне” – можна не сумніватися, що ми частіше будемо чути в новинах про цю колись-непотрібну федерацію.
Читають зараз
Ricochet встановила новий рекорд онлайну завдяки жарту фанатів
Розробники AC Shadows використовували перенесення релізу, щоб краще відполірувати гру
Стисло про презентацію Nintendo Switch 2
Схожі статті
17 Квітня, 2025 1 хвл
14 Квітня, 2025 1 хвл
12 Квітня, 2025 1 хвл