Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту за 20-26 жовтня

Завершився IEM Sydney 2023 - найперший тір-1 турнір з CS2. Nintendo вводить неадекватні правила для організаторів турнірів з її ігор.

Зміст

  • 1 Відео на Youtube

  • 2 Піднатиснули й перемогли

  • 3 Гірше вже нікуди…

Найгарячіші новини кіберспорту за 20-26 жовтня

Відео на Youtube

https://youtu.be/e_608sM4YhM

Піднатиснули й перемогли

З 16 по 22 жовтня тривав Intel Extreme Masters Sydney 2023 – невеликий (за мірками тір-1 змагань) турнір з Counter-Strike 2 на 16 учасників із призовим фондом у $250,000. У минулому кіберспортивному дайджесті ми оглядали гріхи того турніру та те, наскільки непридатним для турнірної гри виявився CS2; сьогодні ж – підсумуємо перебіг першого турніру з цієї дисципліни. З тих 16 команд, які брали участь, було: 6 команд-партнерів ESL (ENCE, FaZe Clan, G2 Esports, MOUZ, Natus Vincere і Team Vitality); 4 найкращі не-партнерські команди в Світовому Рейтингу ESL (Cloud9, GamerLegion, Monte та Fnatic); найкраща команда в Океанії – регіоні проведення турніру (нею стала Grayhound Gaming); а також переможці регіональних відборів – Apeks і BetBoom Team з Європи, Complexity Gaming з Північної Америки, Lynn Vision Gaming з Азії та VERTEX Esports Club з Океанії.

Команди були розділені на дві групи, змагання в яких проводилися у форматі подвійного вибування. З кожної групи по 3 команди виходили у плей-офф: MOUZ і G2 кваліфікувалися одразу в півфінали, а BetBoom, FaZe, ENCE та Complexity довелося змагатися між собою в чвертьфіналі. Однак жодна з команд-переможців групового етапу не змогла, користуючись перевагою, пройти у гранд фінал. Бо FaZe та Complexity – команди, які кваліфікувалися з нижньої сітки – зібралися з силами й перемогли обох своїх опонентів із рахунком 2-0. І хоча зустріч між цими двома командами почалася на користь Complexity, за результатом останніх двох матчів у турнірі переміг FaZe Clan. Крім $100,000 призових, ця команда також отримала слот на IEM Katowice 2024, який пройде вже в лютому наступного року.

Хоча IEM Sydney і пройшов без особливих цікавинок (якщо не зважати на технічний стан CS2 та ранній виліт NaVi через відсутність s1mple-а), принаймні до самого проведення та організаторів із ESL прискіпатися складно. Публіка в Австралії була вкрай рада поверненню професійного Контр-Страйку в їхній регіон і була вкрай запальною.

Гірше вже нікуди…

24-го грудня, Nintendo виклали нові правила для організаторів неліцензованих турнірів з її ігор, які вступлять у силу 15-го листопада. Вони мають певні відмінності залежно від регіону, проте немає того регіону, в якому ці правила не шкідливі для кіберспорту.

Деякі з них, звісно, цілком логічні: не можна демонструвати футаж гри Nintendo, якщо та ще офіційно не вийшла; не можна заявляти, що ваш неліцензований турнір асоційований із Nintendo. Проте, ключовим чином, Nintendo хочуть обмежити кількість учасників на турнірах спільноти, а також можливість на них заробляти – як організаторам, так і гравцям. На таких змаганнях, вважає Nintendo, не можуть бути присутніми більше ніж 200 людей вживу та 300 онлайн, і їхні призові фонди за межами Японії не можуть бути вищими за $5,000 в Америці та €5,000 в Європі. При цьому квиток на участь не має перевищувати €20, а квиток на перегляд оффлайн-турніру – €15. Nintendo наголошують, що ці гроші мають бути направлені виключно на організацію турнірів та призовий фонд (як компанія це перевірить – вказано не було). Заробляти ж організатори можуть тільки з монетизації відеозаписів турнірів, і сумарний заробіток організаторів не має перевищувати €10,000 на рік.

Далі більше: Nintendo забороняє грати в модифіковані версії ігор та через онлайн-сервіси, які надає не Nintendo. Це особливо шкодить сцені Smash Bros. яка використовує і те, і інше. Nintendo також забороняє: використання не ліцензованих ними контролерів; просування турніру через використання зображень персонажів чи назви гри в назві турніру; проведення турнірів від імені юридичних осіб (у тому числі шкіл, у тому числі для благодійності); наявність у турніру спільноти спонсорів; продаж їжі на турнірі; використання персонажів, які належать не Nintendo, якщо правовласники не дали згоду; та буквально “будь-що, що Nintendo буде вважати невідповідним”.

Вочевидь, мета цих правил у спонуканні організаторів ліцензувати свої турніри. І в цьому б не було великої проблеми, якби існувала відпрацьована система ліцензування турнірів з ігор Nintendo. Вона існує тільки в Японії – організатори можуть заповнити відповідну форму; проте вона не містить ігор, які не виходили на Nintendo Switch, а одна з найпопулярніших кіберспортивних ігор Nintendo – це Smash Melee, яка виходила тільки на GameCube. За межами Японії, необхідно буде писати на пошту й очікувати відповіді, й вона має тенденцію не приходити. Більше того, якщо людина не представляє організацію й хочете від своєї особи проводити комерційні турніри – Nintendo не надасть їй ліцензію.

Залишається лише сподіватися, що Nintendo не зможе вслідкувати за всіма та всім без відповідних механізмів. Проте згадуючи події минулого року, коли через організаторів Panda, які співпрацювали з Nintendo, був відмінений Smash World Tour, відтепер уся кіберспортивна спільнота Смешу та інших ігор червоного гіганта буде під постійною загрозою.