Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту за 14-20 липня

До данської організації приєднуються читери, Cloud9 стає ще руснявішою - цьоготижневі решаффли в CS:GO. Драма між ATF і Quest Esports: ухід гравця через неприйнятний контракт.

Зміст

  • 1 Тренери наносять удар у відповідь

  • 2 Історія одного шантажу

Найгарячіші новини кіберспорту за 14-20 липня

Тренери наносять удар у відповідь

Данська Sashi Esport була невідомою тір-3 командою з двома складами – основним та академією – в якої й досі немає сторінки на Liquipedia. Однак цього тижня вони двічі прославилися: спочатку до Sashi долучився колишній тренер MOUZ, Reijin, на позицію директора спорту, а потім – колишній тренер Heroic, HUNDEN, на позицію… головного тренера! Обидва були забанені Valve за використання тренерського багу, й реакція глядачів CS була відповідною: обурення тим, що данська організація дає можливість порушникам правил повернутися до кіберспорту хоча б на якійсь ролі. В особливості така реакція була на анонс HUNDEN-а, бо його випадок значно більш відомий, але обидва не мали приєднуватися до жодної з команд навіть на неповязану з матчами посаду.

Від читерів перейдемо до русні: Cloud9 відправила в інактив одного казаха та одного московита щоби приєднати до себе… Двох “хароших расіян”! Buster і nafany пішли з основного складу щоби звільнити місце для electroNic і Perfecto – так-так, чутки про те, що російські гравці з NaVi переберуться в Cloud9, виявилися зовсім не чутками. Навіть дивно, що ці двоє не попросили Ліквіпедію додати їм назад їхні прапори рф – бо зобов’язань перед українською командою більше немає.

Однак завершимо ми ці підсумки КС-івських решаффлів на позитивній ноті: на північноамериканській сцені з’явилася нова команда – M80! Вона складається з трьох громадян США – Swisher, reck і WolfY – гватемальського гравця malbsMd, данського maNkz і британського dephh на ролі тренера. Гравці в основному з неіменитих команд, таких як ATK, і лиш dephh – колишній гравець Complexity, який подався у Valorant і грав там за Sentinels. Схоже, що організація вирішила випробувати свої шанси в регіоні, звідки найсильніша команда (Liquid) перемістилася в Європу. Враховуючи останні успіхи маловідомих команд, можливо, M80 справді попереду чекає успіх.

Історія одного шантажу

15-го травня, Quest Esports повідомили, що ATF, якого ті позичили в Nigma Galaxy, більше не буде частиною їхньої команди. Попри всі намагання, організації не вдалося продовжити контракт із гравцем. Напочатку здавалося, що, хоча ситуація несподівана та сумна, вона цілком звичайна для кіберспорту: вірогідно, Nigma просто захотіли свого гравця назад.

Дуже скоро, однак, свій коментар дав сам ATF, і картина його уходу з Quest стала цікавішою. Виявляється, після завершення Bali Major (і відповідно періоду позички), організація запропонувала гравцю довготривалий контракт. І хоча це не смутило Nigma Galaxy – вони без проблем сприяли його переходу в нову команду – сам ATF не вважав прйинятним умови угоди.

І тоді команда вирішила поставити гравця перед вибором: або він підписує контракт, або замість нього візьмуть стенд-іна. Вочевидь, після такого ставлення, гравець і прийняв рішення припинити співпрацю з організацією. Схожу точку зору на ситуацію описали й Nigma Galaxy. Quest Esports намагалися зберегти обличчя в серії твітів, однак це не справило враження на спільноту. Позитивного так точно, бо організація намагалася виставити ATF шантажером, а себе – добряками в високими моральними цінностями. 

Однак для Квестів усе поки що йде добре. На роль оффлейнера для Riyadh Masters 2023 вони взяли Malik-а з NaVi, й поки що ця команда єдина в обох групах не програла жодного матчу.