Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту за 11-17 січня

Dota Pro Circuit 2023 продовжується – й вже з’явився перший переможець. У CS:GO з’являються нові команди (а також змінюються старі). Пройшов перший у цьому році оффлайн-інвітейшенал з Valorant.

Зміст

  • 1 Ідеальний забіг

  • 2 Послані Богом

  • 3 Маленький, але важливий

Найгарячіші новини кіберспорту за 11-17 січня

Ідеальний забіг

Зимовий тур Dota Pro Circuit 2023 для команд першого дивізіону вже наполовину завершений – в усіх регіонах окрім Китаю він триватиме до 29-го січня, а в Китаї – до 3-го лютого. І саме в китайському DPC, який також раніше розпочався, вже є перша команда, яка точно потрапить на Lima Major.

Мова про Team Aster, яка пройшлася катком по кожному зі своїх суперників у регіоні. Вона виграла всі п’ять зустрічей, і навіть матчів програла лише два (проти десяти, які завершила перемогою). Їй лишилося 1-го лютого відіграти проти Invictus Gaming – команди, яка зараз розділяє з EHOME п’яте місце в лізі – але незалежно від результатів зустрічі, Aster отримає свій квиток до Перу.

В іншому ж, змагання тривають і робити висновки поки що зарано. Вже сформувалися деякі фаворити, як от Team Liquid у Західній Європі чи beastcoast у Південній Америці, але в інших команд іще є шанс їх наздогнати – тож будемо слідкувати за подальшим розвитком подій.

Послані Богом

Тим часом на сцені CS:GO за цей тиждень сформувалося щонайменш дві команди. Організація GODSENT повернулася до даної дисципліни з повністю-шведським ростером: тренер Golden і гравці RuStY, joel, Plopski, draken і ztr. Останній, щоправда, був лише позичений в команди академії NiP – Young Ninjas. Ростер виглядає доволі слабенько як на тір-1 сцену, але організація планує розпочати з менших турнірів, і в цьому вона цілком може знайти успіх.

Французький ріфлер shox тим часом зібрав суто-французьку команду разом зі своїм колишнім тіммейтом SmithZz і трьома молодими гравцями – Kursy, Neityu й day0s. Хоча цей ростер поки що не був підписаний жодною організацією, легендарний гравець планує ним пройти кілька RMR-ів і відкриті відбіркові на BLAST Paris Major – таким чином виступивши французькою командою на французькій сцені.

Але крім того зміни можна простежити й у чудово-знайомій нам Evil Geniuses. Особливістю цієї організації в CS:GO є наявність одразу двох команд академії – EG White й EG Black. І схоже, що такі витрати на тір-2 сцену нарешті приносять свої плоди: AWP-ер wiz⁠ із “чорного” складу даного клубу перейде в основний ростер замість CeRq.

Маленький, але важливий

З 14 по 15 січня, в Лос-Анджелесі, відбувся перший у цьому році оффлайн-турнір з Valorant. Це був, однак, не райотівський мейджор із виключно-франшизними командами; це був невеличкий турнір на $50,000 під назвою Ludwig x Tarik Invitational, на який запросили всього 4 команди: франшизні T1 і Sentinels, а також нефраншизні The Guard і Team SoloMid. І саме тому цей турнір є дуже показовим – його результати можуть вас сильно здивувати.

The Guard пройшли у фінал через верхню сітку – вони без великих складнощів перемогли як T1, так і Sentinels. Але та сама доля очікувала одобрені Riot-ами команди й у нижній сітці – TSM не лишила їм обом жодних шансів, хоча й почала турнір з програшу від рук Sentinels із рахунком 2-0. Однак TSM усе ж не змогли забрати чемпіонство – The Guard були дуже стабільними в цьому турнірі й у фіналі так само перемогли, віддавши суперникам лиш один матч.

Хоч ці змагання й не впливають на перебіг подій у майбутній лізі, вони показують, що ідея Riot із розмежуванням “франшизних” і “нефраншизних” команд має мало сенсу – бо ті, кому не пощастило заключити партнерство з Riot, показують, м’яко кажучи, не тір-2 гру.