Дайджести

Найгарячіші новини кіберспорту (крім Valve) за 29 серпня – 6 вересня

G2 Esports підписала жіночий ростер з League of Legends. Natus Vincere кікнули з команди з Valorant двох росіян і одного білоруса. Team Empire ганебно уходять із Rainbow Six Siege.

Зміст

  • 1 Кіберспортивна кухня

  • 2 (Не)базовані NaVi

  • 3 Москаль-moment

Найгарячіші новини кіберспорту (крім Valve) за 29 серпня – 6 вересня

Кіберспортивна кухня

G2 Esports мають потужну тір-1 команду з Ліги Легенд не тільки на європейському, але й світовому рівні. Але є одна проблема: ця команда занадто чоловіча. І нехай це норма не тільки для G2… Все одно якось немодно, немолодіжно. І тож організація вирішила не відставати від сучасних тенденцій і підписала жіночий ростер на додачу до основного.

У нього увійшли колишні, так би мовити, гравчині під символічним тегом Burger Flippers: Олівія “Lizia” Калістуа, Агнес “Karina” Івашкевичюте, Олена “TIFA” Маурер, Майя “Caltys” Хенкель та Ів “Colomblbl” Монвуазен. Тепер цей склад носить назву G2 HEL – на честь богині зі скандинавського пантеону.

Враховуючи те, що Riot Games вже проводять Valorant Game Changers (тобто турнір для не-чоловіків), і тепер планують організувати подібне для Ліги Легенд, ця ініціатива має великі перспективи. Це не квоти на жінок в основному ростері – лиш відкриття нових можливостей для тих, хто зазвичай не показував високих результатів у командному кіберспорті. Врешті-решт, G2 ще з 2021-го мають G2 Gozen – жіночу команду з Валоранту. Та й у ростер з Ліги вони набрали не абикого, а переможців GIRLGAMER 2022 Oradea Festival і Healthy Gaming 2022. Тому бажаємо новопідписаній команді успіхів!

(Не)базовані NaVi

Ця новина звучить як “А што случілась?” – 4: український клуб Natus Vincere виганяє зі своєї команди по Valorant аж двох росіян та одного білоруса – Михайла “Duno” Фокіна, Миколая “zeddy” Лапко та Дениса “dinkzj” Ткачьова. Але на ділі є подвійне дно, яке не дає московитам вкотре шукати світової змови: вся команда NaVi з Валоранту складалася з росіян і білорусів, а значить Артур “7ssk7” Кюршин і Кирило “Cloud” Нехожин, які лишилися в ростері, ніякі не українці.

Сумно за NaVi як організацію, бо вони навіть після повномасштабного вторгнення московії в Україну намагаються вести бізнес плюс-мінус “as usual”. Радує хоча б те, що вони розпочинають ініціативу ROAD TO NAVI VALORANT (так, саме великими літерами) – тобто набирають Junior-склад з шутеру від Riot Games. Зважаючи на досвід CS:GO, де принципово набирають тільки українців, є надія на те, що в цій дисципліні організація теж поступово українізується.

Чи, принаймні, європеїзується – бо подати заявку можуть тільки резиденти європейської країни (в які, ми сподіваємося, на думку NaVi росія не входить).

Москаль-moment

Здавалося б: лишень півроку тому Team Empire зайняла друге місце на Six Invitational 2022, а зараз анонсує повний її розпуск. Що ж трапилося? За словами, нагадуємо, московитської організації, Ubisoft обмежила підтримку російських кіберспортивних команд через свої “політичні упередження”.

Але чому ж тоді Virtus.pro не тільки тримає колектив з цієї дисципліни, але й приютила до себе Дмитра “Always” Митраховича й Данила “dan” Донцова – колишніх гравців Team Empire? Ubisoft тут ні до чого – компанія лиш змусила російські команди виступати під нейтральним тегом. Просто команда перестала платити гравцям зарплатню й проводити буткемпи. Це підтверджували ще місяць тому і тренер Олег “RayzerGM” Кучин, і гравець Niko2k. Але Team Empire, у російській традиції, приховала цей факт – і наврядчи Ubisoft це сподобалося.

Але є в цьому дизбанді рука французів чи немає – редакції Blessed Esports ні гравців, ні тим паче організацію Team Empire аніскільки не шкода.