Найгарячіші новини кіберспорту (крім Valve) за 26 листопада – 4 грудня
Драма #1: EG звинувачуються в поганому поводженні з талантами сцени LCS. Драма #2: Nintendo відмінили Smash World Tour – але Nintendo так не вважає. Team Liquid зібрала для LCS повністю-корейську команду.
Зміст
“Ми підходимо до цього, бл*ха, серйозно”
Evil Geniuses створювала довколо себе образ позитивної та “лампової” організації, яка добре поводить себе зі своїми атлетами та іншим персоналом. Із генерального директору клубу, Ніколь ЛаПуант Джеймсон, взагалі зробили зірку – і не тільки тому що вона небіла-жінка-CEO: вона грає разом зі своїми професіоналами на трансляціях, харизматично виступає в медіа-просторі й активно ділиться курсом розвитку своїх команд. І тож не дивно, що коли AD-керрі їхньої команди з LoL-у, Danny, заявив про те, що бере відпустку прямо перед Worlds через свої психологічні проблеми, EG (в особі ЛаПуант) публічно підтримали гравця.
Однак це було публічно – й корпорації обожнюють створювати оманливий публічний образ. За кулісами ж, як дізнався кастер LEC Марк Роберт “Caedrel” Ламонт з повідомлення, буцімто, сестри Danny, яке він зачитав на одній зі своїх трансляцій, ставлення до юного ботлейнера було не таким позитивним. Деталі ситуації не вказані взагалі, але в написаному йшлося про те, що матері Danny довелося звернутися зі скаргою в LCS Players Association, що до цього намагався зробити персональний тренер гравця – і його за це звільнили з EG.
Реакція ЛаПуант на ці звинувачення послідувала дуже швидко – й це було обурення, розчарування та шок. Вона заявила, що проводить більше часу з гравцями й родичами гравців, ніж зі своєю власною сім’єю (образотворення не спиняється навіть у подібних ситуаціях), що була запрошена стороння комісія для перевірки того як оперує їхня команда LCS і що вона не може розголошувати деталі справи, але всі заяви проти EG є неправдивими й команда підходить до цього “бл*ха серйозно” (“f*cking seriously” – ориг.).
І, враховуючи що вищеозначені звинувачення були настільки розмитими й незмістовними, не містили доказів і достовірно невідомо навіть ким вони були надіслані – не засумніватися й моментально повірити в них зможе хіба що токсичний натовп у Твіттері (що він і зробив). Звісно ж, слабко віриться в те, що ЛаПуант – це свята матір усіх своїх підлеглих, бо вона є в першу чергу бізнесвуменою. Але це суто-моральна претензія, на фоні якої не можна без доказів висувати серйозні звинувачення.
“Ми їмо дітей”*
Nintendo об’єднує з Evil Geniuses те, що вони обидві створюють для себе образ позитивної й “лампової” компанії. Nintendo, зокрема, вже давно є синонімом слів “family-friendly” на консольному ринку. Різниця полягає лиш у тому, що доказів злодіянням японської компанії хоч відбавляй.
Так, нещодавно Nintendo надіслали листа організаторам Smash World Tour – найбільшого турніру з файтингів серії Super Smash Bros., у яких була ліцензія на проведення цих змагань – що компанія відкликає ліцензію й забороняє проведення чемпіонату в 2022 році. Для будь-якого іншого видавця змагальної гри подібний крок виглядав би абсурдно, але після багаторічних спроб Nintendo вбити професійну сцену Смеша цьому складно дивуватися. Й ладно б компанія це зробила в приватному письмі, пересиділа неминучу драму й пішла далі – але замість цього вона вийшла на публіку й спробувала виправдати свої дії.
Бачте, Nintendo не скасовували захід – вони лиш забрала ліцензію (без якої не дозволить проведення турніру), тому що Smash World Tour не відповідав “їхнім високим стандартам здоров’я та безпеки фанатів” (яким саме – не вточнується), а організатори після цього самі вирішили відмінити турнір. Їхня заява виглядає як спроба замилити очі – і при цьому дуже слабка, адже крім її абсурдності, вона абсолютно не відповідає на заяви організаторів. Це все ще не найгірше, що Nintendo робили (вони кілька років тому прикрили благодійну акцію), але подібні речі не піддаються розумінню з точки зору будь-якої відеоігрової компанії, яка хоче заробляти гроші.
* – дана цитата є вигаданою, саркастичною й у реальності не належить Nintendo (скоріше за все).
Завершимо на веселій ноті
Після років невдач і посередніх виступів, Team Liquid вирішили радикально оновити свій склад в LCS. І коли ми кажемо “радикально” – ми маємо на увазі кореїзувати його.
Крім того, що їм вдалося підписати Гона “Pyosik” Чан-хьона – колишнього лісника DRX, який кілька тижнів тому здобув перемогу на World Championship – вони також домовилися з Cloud9 про трансфер Парка “Summit” Ву-те, їхнього топлейнера. А між іншим їхній саппорт Джо “CoreJJ” Йон-ін, який із Ліквідами з 2018-го року, залишається з ними, й завершений цей ростер грацями з академії – AD-керрі Шон “Yeon” Суном і мідлейнером Гаррі “Haeri” Каном – обидва за громадянством не-корейці, але імена кажуть самі за себе.
І цей новий ростер був складений на фоні, як виявилося, неправдивих чуток про те, що Faker розглядав перехід із LCK в LCS. Цілком можливо, що через кілька років LCS доведеться перейменовувати в LCK-2.
Читають зараз
Ricochet встановила новий рекорд онлайну завдяки жарту фанатів
Розробники AC Shadows використовували перенесення релізу, щоб краще відполірувати гру
Стисло про презентацію Nintendo Switch 2
Схожі статті
17 Квітня, 2025 1 хвл
14 Квітня, 2025 1 хвл
12 Квітня, 2025 1 хвл