Конфлікт між Apple й Epic спалахує з новою силою: дев’ятий окружний суд США встає на бік першої з компаній

Тіма Свіні лишили з голим п'ятаком.

Конфлікт між Apple й Epic спалахує з новою силою: дев’ятий окружний суд США встає на бік першої з компаній

Вірніше було б сказати, що цей конфлікт ніколи й не закінчувався. Нагадаємо, що судова справа, яку Epic почали через видалення Fortnite з App Store за порушення правил сервісу (обхід 30% податку, який Apple бере з мікротранзакцій), завершилася тим, що суд не виявив, що Apple є монополістом на ринку “мобільних ігрових транзакцій”, і хоча поведінка Apple є “антиконкурентною”, Епіки все одно зобов’язані виплатити їм $6,000,000 за порушення договору.

Але одразу ж після цього (й після того, як прохання про поновлення Фортнайту в App Store було відхилено), Епіки подали апеляцію – й процес щодо неї тривав аж до нещодавна. За його підсумками, суд справді визнав, що минула суддя помилилася… В тому що назвала поведінку Apple “антиконкурентною”: адже вона неправильно визначила ринок, про який іде мова, а Епіки – не надали свого визначення й валідної пропозиції по альтернативі для екосистеми iOS.

І хоча Apple визначає це як свою “гучну перемогу”, а Епіки – чіпляються за те, що рішення стосується лишень Акту Шермана, й усе ще можливо довести, що дії Apple є антиконкурентними, самі судді заявляють, що в їхню роботу входить не вирішення дебатів щодо впливу онлайн-транзакцій на економіку чи демократію, а лише застосування прецеденту до наявних фактів.