Гайди

Комунікація – як ключ до перемоги!

Комунікація – це один із ключових елементів у грі. Для якісного тімплею з тіммейтом ви повинні правильно вміти комунікувати один з одним. Спілкування в грі - це не тільки озвучування інформації про місце розташування опонента, але також інформація про свої дії, запропонована на сам раунд або в ході раунду, а іноді - це вміння повністю мовчати і не підказувати своєму товаришеві.

Зміст

  • 1 Основна інформація.

  • 2 Додаткова інформація

  • 3 Розуміння

Комунікація – як ключ до перемоги!

Основна інформація.

Де? Розташування вашого опонента на карті – це перше, що ви повинні повідомити своїм тімейтам. Щоб точно передати дані про супротивника, потрібно знати карту з назвами позицій.

Скільки? Інформація про кількість ворогів дозволить вашим тімейтам швидше реагувати і, за необхідності, допомогти вам впоратися із супротивником на точці. Якщо граєте за атаку актуальні дані щодо кількості опонентів допоможуть спрямувати свою команду в правильному напрямку.

Куди вони йдуть? Якщо ви почули про те, що противник починає стягуватися з точки А до точки Б (або навпаки), це ви і повинні повідомити своїх тиммейтів якнайшвидше.

Кількість hp супротивника. Ця інформація не є основною, але бувають ситуації, коли ваш тімейт залишається 1 на 1 проти опонента, який має дуже мало hp. Наприклад, якщо ваш партнер з AWP, то, спираючись на вашу інформацію, він зможе впевнено дістати пістолет, з яким буде набагато легше виграти раунд.

Інформація повинна бути максимальною, точною та конкретною, і тоді з її використанням ви виграватимете куди більше ігор. Яка саме точна інформація може бути корисною для вашої команди і навіщо її повідомляти своїм тімейтам? Завжди, коли ви хочете дати осколочну гранату, димову або флеш, то ви повинні повідомляти про це своїм союзникам, щоб вони могли почекати час, поки вибухне осколкова граната або розкриється дим, а також вчасно відвернутися від флешки, що летить і не засліпнути. Також ви повинні намагатися запам’ятовувати якісь гранати і з якої точки кинув їх супротивник, бо дана інформація може вам допомогти вийти на ту чи іншу точку без опору у вигляді відкидних гранат з боку супротивника.

Додаткова інформація

Інформація про бомбу. Якщо ви граєте за контр-терористів і на радарі помітили бомбу, то не потрібно одразу панікувати та повідомляти про те, що це остаточний вихід до вас на плент. Дуже часто людина може засвітити бомбу, а вже за 20-30 секунд вона буде на протилежній точці. Тому ваша інформація має бути максимально короткою та точною. Наприклад: “Бомба засвітилася під А”. Далі, відштовхуючись від ситуації, давати наступну інформацію.

Інформація про зброю супротивника. У деяких ситуаціях буває, що ви помітили AWP у руках противника, тоді про це однозначно варто повідомити свою команду. Дана інформація дозволить вам переосмислити ідею на раунд і вийти, наприклад, під флешку або накинути снайперу димову гранату і без перешкод пройти або вбити.

Інформація про кілл. Коли ви вбиваєте супротивника – повідомте про це. Кожен приблизно розуміє стандартні розміщення своїх опонентів на карті, тому ця інформація може допомогти вам разом вийти на меншість суперника.

Звук. Як казалось раніше, інформація має бути максимальною, конкретною та точною. У той же час, якщо інформації немає, то ви повинні просто слухати гру і чекати на будь-які пересування з боку супротивника. Якщо ви почули про перетяжки супротивника – повідомте. Якщо ви чуєте, що противник тікає, або навпаки – біжить на вас, то також повідомте своїх товаришів. Ніякої телепатії немає і не потрібно сподіватися на тімейта. У грі можуть виникати непорозуміння це нормально. Не варто розраховувати, що тімейт дивився саме в ту точку, куди ви хотіли б, щоб він дивився. Необхідно повідомляти йому про те, в якому напрямку ви дивитеся, щоб не виникли розбіжності. Між вами телепатії немає. Тіммейт не може прочитати ваші думки. Слухати також треба вміти. Дуже важливою навичкою комунікації є вміння слухати. Завжди слухайте те, що вам кажуть тімейти. А то виникне ситуація, коли ви вийшли в момент флешки партнера. Якнайменше флуду, тобто зайвої інформації. Будь-якої миті ситуація може загостритися. Тому важливо вміти відключати у себе функцію надмірної інформації. Не варто говорити і скаржитися про те, як вас убили. Важливо відпускати такі ситуації та обмежуватися лише необхідною інформацією. Все по суті – запам’ятайте це.

Підтримуйте моральний дух команди. Завжди приємно чути «Найкращий» після кожного важливого кілла. Це піднімає впевненість у власній грі. У той же час не можна критикувати тімейтів за невдалі муви. Помилки трапляються у всіх. Але ваша критика може покласти край вашим спробам перемогти.

Розуміння

Правильне використання інформації дозволяє грати нібито з wallhack’ом. Для ідеального прикладу можна розглянути ситуацію на карті de_inferno, граючи за терористів:

Противник кидає вам 3 осколкові гранати на “банані” і паралельно 1 молотів у “мід” і 1 молотів у “килими”. При правильному та миттєвому аналізі цієї інформації неважко здогадатися, що 3 особи грають на банані, 1 мід та 1 килими. Якщо навчитися швидко реагувати на інформацію від своїх тімейтів, можна легко виходити і вигравати раунди. Набагато приємніше і комфортніше грати, коли ти розумієш, що зараз робить твій противник і які “дірки” є в його атаці чи захисті. Тому розуміння точної інформації дає вам велику перевагу над своїм опонентом.