Гайди

Карти з Майстерні CS:GO – тренуйся як PRO

У кіберспорті в усі часи панувала жорстка конкуренція і пробитися на вершину завжди було вкрай важко. Щоб стати повноцінним pro-гравцем, потрібно володіти не аби яким талантом, а також багато і старанно тренуватися. Однак, і це не завжди може принести плоди. Якщо згадати золоті часи Counter-Strike 1.6, грамотно вибудувати тренування було вкрай складно, адже тоді ще не було стримерів, роликів на ютубі з подібними гайдами, кіберспортивних академій, які могли б навчити вас і показати, як правильно треба грати, а всьому люди навчалися самостійно, хто як умів. З виходом нової Counter-Strike:Global Offensive люди отримали ковток свіжого повітря з появою Майстерні, коли отримали можливість тренуватися на різних картах з ботами: для поліпшення і розвитку своїх рефлексів, префаєрів, правильно кинутих гранат і т.д. Ми постараємося розібрати найефективніші карти для тренувань, а також розповімо, на яких картах тренуються найкращі гравці світу і як вони це роблять.

Зміст

 • 1 Що таке Майстерня Steam і як знайти в ній карти?

 • 2 Карти з ботами

 • 3 Карти для тренування спрея

 • 4 Карти для тренування рефлексів

 • 5 Карти "KZ", "surf" і "bhop"

 • 6 Найефективніші карти для тренування стрільби

 • 7 Вибір PRO-гравців

 • 8 Висновки

Карти з Майстерні CS:GO – тренуйся як PRO

Що таке Майстерня Steam і як знайти в ній карти?

Я думаю, що серед наших читачів можуть бути зовсім новачки, які не знають і не вміють користуватися майстернею і не знають як додати карти, щоб розпочати тренування. Насамперед давайте розберемося, що майстерня – це місце, де любителі гри створюють контент для КС:ГО. Тобто, якщо ви вмієте створювати мапи або користуватися фотошопом, то ви легко можете спробувати створити мапу/скін і додати його в майстерню Steam. Якщо вашу роботу помітять і вона сподобається багатьом, то, можливо, саме вашу роботу додадуть у гру, і ви зможете на цьому заробити хорошу суму грошей. Але в першу чергу для більшості геймерів майстерня асоціюється з картами, які дозволяють тренуватися. У майстерні наразі перебуває понад 100,000 карт, доступних усім охочим. Для того, щоб завантажити карту в майстерні, необхідно виконати такі дії:

 • Перейти на сайт або в саму програму Steam;
 • Авторизуватися, ввівши логін і пароль від акаунта;
 • Перейти в самому верху у вкладку “Спільнота” і вибрати “Майстерня”;
 • У пошуку потрібно написати “Counter Strike Global Offensive”;
 • Користувач потрапляє в потрібний розділ, де можна вибрати будь-яку з карт;
 • Натиснути на обрану карту і знизу на зелену кнопку “Підписатися”.

Після виконання всіх перерахованих вище операцій потрібно лише зайти в гру, потім натиснути на кнопку “Play”, змінити режим з “Офіційного підбору матчів” на “Карти з майстерні” і вибрати раніше додану карту.

Карти з ботами

Найпростіший спосіб розім’ятися перед матчем у матчмейкінгу або просто потренувати скіл – запустити карту з ботами. Найпопулярніша з них – це всім відома Aim_Botz. Ця карта досить проста і водночас універсальна, підійде для будь-якого гравця. Ви можете “заспавнити” певну кількість ботів, налаштувати їхнє пересування і розташування, а також додати певні перешкоди. На Aim_Botz можна тренувати все, що завгодно: спреї, стрільбу з AWP, хедшоти тощо. Однак, стріляти в статичних ботів – це одне, а зовсім інша справа стріляти на одній зі змагальної карт у гравців, які займають підступні позиції. Але й тут майстерня Steam приходить на допомогу з картами від Yprac, які дають нам змогу потренувати свій “prefire” на будь-якій зі змагальних карт та на найпопулярніших позиціях, що їх займають противники у грі. Також на цих картах можна потренувати все ті ж гранати і свої “відкривання” на противника.

Карти для тренування спрея

Звісно, свій “spray” можна тренувати на все тому ж Aim_Botz, але для цього також є спеціальна карта – “Recoil Master”. Якщо у вас поганий spray-контроль, то саме ця карта вам на допомогу. На ній ви зможете відстежити, як загалом у вас виходить “затискати”, і завдяки точці, яка з’явиться на стіні, покаже, куди правильно відводити свій затиск, відштовхуючись від конкретної зброї. Для новачків тренування спрею – це мало цікаве заняття, але за кілька тренувань на цій карті ви зрозумієте, як саме працює затискач у певної зброї і станете буквально відчувати його. Залишиться лише потренуватися на практиці в змагальному режимі.

Карти для тренування рефлексів

Варто розуміти, що хороший “aim” неможливий без хорошої реакції та рефлексів і за допомогою певних карт їх також можна відточити. Зараз щодня користувачі створюють безліч карт для тренувань цих навичок, але, мабуть, найефективніша на цей момент – це “Yprac Aim Trainer” і “training_aim_csgo2”. З відповідними налаштуваннями ви можете натренувати хорошу реакцію і робити божевільні фліки під час матчів. Також на цій карті можна тренувати і загалом свій aim у режимі, коли в рандомному місці на стіні з’являтиметься ціль розміром із голову модельки.

Карти "KZ", "surf" і "bhop"

На всіх цих картах можна пограти і на окремих серверах, але також можна додати їх до себе в майстерню і не витрачати час на пошуки. Насамперед, найважливіша складова гри – це вміння правильно рухатися і стрибати. Ці карти допоможуть поліпшити ваш “movement” і загалом допоможуть краще відчувати свою модельку, робити правильні та вивірені рухи під час гри. Ці режими є досить популярними і складно буде вибрати найкращі карти, їх тисячі. Тому тут вже ви самі можете знайти в майстерні потрібний вам режим і визначитися з картою, яка вам найбільше підходить.

Найефективніші карти для тренування стрільби

Aim_Botz
Безумовно, найпопулярніша карта майстерні, про яку чув майже кожен і яка заслужено очолює цей список. Про всі деталі карти Aim_Botz довелося б розповідати дуже довго, оскільки на цій карті дуже і дуже багато різних параметрів, що налаштовуються. Розповімо лише трохи. Ця карта стала дуже популярною завдяки різним професійним гравцям і стримерам, адже більшість із них тренується саме тут. Крім налаштувань ботів і всього іншого, є можливість встановлювати перешкоди, що трапляються в грі, і є всі необхідні можливості налаштувати все під себе.

Training Center 1.5
Одна з найкращих карт для тренування аїма в CS:GO. Чудова карта зі значним функціоналом тренувального комплексу. Багато гравців ставлять її в топи за гнучкістю налаштувань і можливостями. Тут є все: від розкидання гранат до тренування AWP. Обирай свій режим у п’яти окремих кімнатах і тренуй те, що тобі необхідно.

training_aim_csgo2 / yprac_aim_trainer
Дві чудові карти, які ідеально підходять для відпрацювання своїх рефлексів і реакції. Перша вже кілька років користується попитом у багатьох гравців, а друга з’явилася зовсім нещодавно і по праву набула популярності за рахунок більш розширених варіантів тренувань.

Yprac Bot Arena
Yprac Bot Arena – карта, на якій зібрано безліч режимів для тренування. Говорячи простими словами, це платформа, що складається з декількох карт двох видів: практика стрільби з ботами і тренування змагальних карт. Тут є вбудована база даних, що зберігає всі досягнення гравця.

Ось кілька основних режимів гри:

Bodyspray. Контролюйте спрей, вбиваючи ботів.
Aim Botz. Дефолтний режим, де гравця оточують боти.
Precision. Тренуйте свою влучність.
One taps. Вчіться стріляти по одному патрону прямо в голову.
Burst fire. Стрільба по ботах чергами.
Alternating. Найцікавіший режим. Боти перебувають у різній геометрії.
Розминка, а також ще багато цікавого – платформа дає змогу гравцям натренувати розкидання гранат, вихід на “пленти” тощо.

Вибір PRO-гравців

S1mple:
“Зазвичай я використовую Yprac Arena, це одна з найкрутіших карт на даний момент. Ну і Aim_botz, звісно. А що стосується турнірів від Valve, DreamHack, ESL, то там усього 5-6 карт, і серед них є Aimbots – там я і практикуюся. Для початку я розігріваюся з AK, намагаюся вбити хедшотами якомога більше супротивників, а потім беру AWP і намагаюся робити флікшоти”.

NAF:
“Я взагалі не граю на Deathmatch. Насправді, я взагалі майже не тренуюся перед матчами. Я можу пограти 5-10 хвилин на Aim_botz, і мені цього вистачає. Навіть там я здебільшого просто намагаюся розтренувати свою кисть фліками, щоб перевірити м’язову пам’ять”.

STYKO:
“Для початку я тренуюся на Aim_botz приблизно 30 хвилин. Потім переходжу на Deathmatch і граю там ще 30 хвилин. Після цього я граю з командою”.

m0nesy:
“Зазвичай я заходжу на Aim_botz, щоб відчути сенсу і розім’яти кисть, потім я використовую карти від Yprac для відточування різних мувів, які мені потрібні”.

Висновки

У грі дуже велика конкуренція і потрібно старанно і багато тренуватися. Карти для тренування аіма в CS:GO – це чудовий спосіб підвищити особистий скіл. Наразі у вільному доступі їх існує величезна кількість зі схожим функціоналом і вибір перетворюється на справу смаку.

Щоб прогресувати і прокачувати свій aim, намагайтеся на одній з карт з ботами набивати хоча б по 1500 ботів на день з максимальними інтенсивністю і концентрацією.