Новини

Гра про Голодомор не вийде? Розробники Famine Way взбунтували проти засновників студії

Гра про Голодомор не вийде? Розробники Famine Way взбунтували проти засновників студії

В листопаді 2023-го року українська студія STELLARIUM анонсувала Famine Way – драматичну пригоду в сетингу штучного голоду 1932-33 років в місцях компактного розселення українців в срср. Гра дуже швидко набула відомости – причому як в українських колах, де сперечалися про моральність створення гри про Голодомор, так і в московитських, де з гри зробили подію видні пропагандисти.

Але схоже, що ми так і не доторкнемося до цієї гри – принаймні, в її першопочатковому вигляді. Її команди програмістів та художників виступили з заявами про відмову від участі в її розробці, а також забороною на використання матеріалів, які вони зробили для Famine Way. Причини цьому багаточисельні, й найкраще історія STELLARIUM описується в цьому треді.

Якщо коротко: засновники студії, відомі як Матвій та Соломія, пропонували розробникам працювати безкоштовно, за обіцянку відсотка від її продажів. Пара казала, що хоче зробити зі студії “сім’ю” (що є класичною тактикою, коли роботодавець не хоче платити гроші підлеглим), і подарувала цій “сім’ї” жахливий менеджмент, дріб’язкові сварки під час формальних нарад, затримка з контрактами й “дірки” в них же, зарозумілість і поливання брудом за лаштунками.

Вихід усіх розробників з проєкту був цілком очікуваним, рівно як і небажання Матвія та Соломії виходити на зв’язок. Попри всю цю драму, схоже, самі розробники стали якщо не сім’єю, то принаймні друзями: вони повідомили крізь офіційний акаунт студії, що проєкт “на паузі”, але є ті, хто готові його продовжити під новим керівництвом.

Це не найгірше завершення для подібної історії, але воно без сумнівів має підпалити нову хвилю вкидів від кацапських пропагандонів – особливо враховуючи те, що їм минулого разу вдалося під цю інді-гру якимось чином підв’язати тиради про “кієвскій рєжім”, який змушує дітей “іграть в галадамор”. Менше з тим, бажаємо наснаги розробникам Famine Way, чим би вони надалі не займалися!