Новини

Емулятор Dolphin був видалений зі Steam на прохання Nintendo

Nintendo ніколи не заспокоїться.

Емулятор Dolphin був видалений зі Steam на прохання Nintendo

Dolphin – це надзвичайно якісний емулятор консолей GameCube і Wii, який у другому кварталі 2023-го року планували випустити в Steam. Важливо розуміти, що самі по собі емулятори та їхнє використання не є піратством, бо зазвичай вони не базуються на пропрієтарному коді, а натомість створюються шляхом зворотнього проєктування.

Стімівський реліз готувався ще з березня, і здавалося, що Nintendo – як би їй не хотілося втрутитися – цього разу не має нічого проти ентузіастів з точки зору закону. Але аж ніяк: схоже, що японська компанія весь цей час готувалася до подання скарги DMCA – причому саме проти сторінки в Стімі, а не вебсайту самого емулятора.

Причому, як пояснив П’єр Бурдон, колишній скарбник Долфінів, Nintendo (з його розуміння) поставили розробників емулятору в таку ситуацію, що ті не можуть подати зустрічний позов – бо DMCA був кинутий саме Valve, і ті не будуть судитися за емулятор: вони просто його видалять. Тим паче що певне підґрунтя для DMCA у Nintendo все ж є – бо в емулятор вшитий AES-128 Common Key для дешифрування дисків від Wii.

Так чи інакше, релізу Dolphin у Steam, вочевидь, вже не станеться.